PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662945}

Broadchurch

7,9 44 984
oceny
7,9 10 1 44984
7,3 12
ocen krytyków
Broadchurch
powrót do forum serialu Broadchurch

odcinek 7

ocenił(a) serial na 9

Cóż.... na pewno muszę go obejrzeć jeszcze raz, na spokojnie z napisami angielskimi, bo
trochę straciłam. Ale odcinek był mega! Trzymał w napięciu od początku do samego końca!
Całkowita przemiana Miller na twardego policjanta na plus, wyznanie Aleca... przestałam
oddychać, żeby usłyszeć dokładnie co mówi, jego akcent mi tego nie ułatwił, koniecznie muszę
ściągnąć odc z napisami! W ogóle było tyle informacji w tym odcinku, że aż się trochę
pogubiłam. Końcówka? Kurde w końcu się dowiem co było na tym pieprzonym komputerze! :)
Nie mogę się doczekać ostatniego odcinka! Świetny serial.

A co do mordercy wydaje mi się, że to nie Nigel (czy jak się to imię piszę). Może on faktycznie
wyniósł ciało na plaże, ale miejsce zbrodni było w tym domku i on mógł zwyczajnie po kimś
"sprzątać" np. po tatuśku? Albo ma układ z kimś innym, nie wiem jakieś grube pieniądze, albo
coś, żeby pozbył się ciała? Ksiądz mi jakoś nie daje spokoju. No nic za tydzień się dowiemy :)

ocenił(a) serial na 9
Occta

Coś czuje, że po ostatnim odcinku ten serial podskoczy u mnie o jedną "gwiazdkę" do góry i dostanie pełną 10 :)

ocenił(a) serial na 9
Occta

Ten serial od samego początku trzyma w napięciu. Dawno nie oglądałam tak dobrego serialu :)

Occta

"Końcówka? Kurde w końcu się dowiem co było na tym pieprzonym komputerze!"

Nie widziałam jeszcze odcinka, ale.... kurcze, dopiero teraz? Jak tak patrze na tę powolnosc śledztwa i rozwleczenie działan policji to faktycznie mam wrazanie podobne do angielskich brukowców ;) http://imageshack.us/photo/my-images/824/beznazwy1kopiako.jpg/

ocenił(a) serial na 9
sever

A tam, przecież za tydzień koniec serialu, także kluczowe elementy zostawili na końcu, poza tym jeśli chodzi o działania policyjne to z komputerem sobie szybko poradzili ;) Zresztą obejrzysz odcinek to podyskutujemy :)

ocenił(a) serial na 9
Occta

Ja zawsze oglądam z angielskimi, bo inaczej można się baaardzo łatwo pogubić :) Ale trzyma w napięciu. Komputer, wreszcie. I miło, że Alec wyszedł na takiego cudownego ;) Oj, finał obejrzę jak tylko wyjdzie!

ocenił(a) serial na 9
dead_weather

Ja też, ale tak wyczekiwałam na ten odcinek, że obejrzałam go na stronie z brytyjską telewizją, a niestety nie puścili z napisami (w wersji dla niesłyszących). Mimo tego, że znowu się pogubię to finał też tak obejrzę :D

Occta

Emocjonujacy odcinek, ale to dlatego ze zbombardowano nas nagle taka iloscia informacji o przeszłosci niektórych bohaterów. Niestety nie posuwa to w ogole sledztwa w sprawie Dannego do przodu, bo w tej kwestii dostalismy znowu tylko jakies szczatkowe info.
Ta nagła przemiana Miller (zbawienny wpływ Aleca, hehe) z zahukanej, bojącej sie własnego cienia i nadwrażliwej kobieciny w twardego glinę wydaje mi sie za szybka - nie kupuję tego.
Co do mordercy: nadal obstaję przy swojej teorii :) Wydaje mi sie ze Susan w tych ciemnosciach pomyliła Nige'a z mezem Miller.

ocenił(a) serial na 9
sever

Miller została postawiona w sytuacji bez wyjścia, została sama i musiała ten burdel ogarnąć. Także nie wydaje mi się to zbyt "szybkie". Pracowała z Aleciem i choć jego podejście do niej nie przemawiało, widziała, że działa. Więc wydaje mi się, że mimowolnie sama się tak zaczęła zachowywać, poza tym stres i też trochę parcie żeby w końcu rozwiązać tą sprawę... i mamy twardą Miller :)

Co do mordercy to w sumie, mogła ich pomylić, są bardzo podobni, a w ciemnościach to już na pewno można ich nie odróżnić. Tyle, że Nigel wyglądał jak psychol w tym odcinku :D i dodatkowo te spotkania z Dennym na farmie... rodzicie o tym nie wiedzieli, a przecież Nige jest "przyjacielem domu". No nic, za tydzień będziemy wiedzieć już wszystko :)

Occta

A mnie sie Nige wydal taki strasznie słaby psychicznie w tym odcinku. Wydaje mi sie ze gdyby to on zabił to nie wytrzymałby presji i już dawno by sie załamał i pękł.

A z Miler w sumie masz duzo racji.

ocenił(a) serial na 9
sever

To pewnie będzie mąż Miller. Troszkę za bardzo rzuca się facet w oczy. Tylko motyw, nigdzie nie widać porządnego motywu, no ale twórcy muszą nas zaskoczyć czymś w końcu :)

dead_weather

Motyw na pewno wiąże sie w jakiś sposób z Tomem.

ocenił(a) serial na 9
dead_weather

A ja myślę, że to jednak ksiądz. Wszystko się kręci wokół Toma i jego komputera, a to w końcu ksiądz miał z nimi zajęcia komputerowe. Niby oddał komputer z własnej woli, ale może właśnie po to, żeby go nikt nie podejrzewał?

ocenił(a) serial na 9
Occta

Paul to mój pierwszy wybór, w sumie podejrzewałam go od samego początku :) I wciąż go nie wykluczam. Ale do grona bardzo prawdopodobnych sprawców dodałam też Millera. Wokół obu za dużo niedopowiedzeń i zbyt pięknie wyglądają z zewnątrz

Occta

Gdyby na komputerze były fałszywe dowody świadczące o winie chłopaka to Tom by o nich nie wiedział i nie niszczył własnego laptopa. I nie pytałby się księdza czy takie usunięte dowody można odzyskać. Jako sprawcę typuję męża Miller albo Marka Latimera.

Wina_Woltera

"albo Marka Latimera"

A skad to przypuszczenie?

sever

Kwestia eliminacji. Kogo oprócz tej dwójki można brać pod uwagę? Odniosłem wrażenie, że Nigel dzwoniąc do Marka głównie chciał go ostrzec.

Wina_Woltera

Latimer ma alibi. A nawet gdyby nie miał to i tak jak dla mnie, na tym etapie (czyli po 7 odcinku) jest poza podejrzeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones