PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396030}

Brama piekieł

Darker Than Black - Kuro no Keiyakusha
7,9 5 821
ocen
7,9 10 1 5821
Brama piekieł
powrót do forum serialu Brama piekieł

Jak zresztą wszystko od BONES. Seria technicznie (animacja i muzyka) w porządku, ale scenariusz to koszmar.
Ocena za całość 5/10 (z czego 4 za oprawę wizualno-dźwiękową).



ocenił(a) serial na 5
Latarnik

Dokładnie identycznie myślę... <za krótki tekst...>

Latarnik

4 za oprawę dźwiękową?! moim zdaniem wprost przeciwnie, muzyka jest w tej serii chyba najbardziej udanym elementem. czemu nie można się dziwic, soundtrack skomponowała Yoko Kanno, mam nadzieje ze ktos jeszcze kojarzy jej genialna muzyke m.in. z Cowboy'a Bebopa:)

ocenił(a) serial na 9
sophisticated

Może się mylę, ale wydaje mi się, że nie zrozumiałeś intencji wypowiedzi Latarnika. Uznał on, że oprawa wizualno-dźwiękowa jest najmocniejszą stroną serii.
Muszę się zgodzić poniekąd, choć uważam, ze sam pomysł anime jest dobry i ciekawy. Bardzo mi się podobają także projekty postaci(choć detektyw i jego asystentka są moim zdaniem irytujący i zbędni). Nie przeszkadza mi także epizodyczna fabuła. Największą wadą tego anime jest zakończenie. Scenarzyści najwyraźniej zostali postawieni pod ściana: " czas zakończyć serie zróbmy coś widowiskowego"-w rezultacie otrzymujemy chaotyczną próbę odpowiedzi na wszystkie pytania(podkreślam-próbę). Fabuła komplikuje się coraz bardziej i nie byłoby w tym nic złego, gdyby zmierzała w jakimś kierunku, a mam wrażenie,że scenarzyści nadal nie mają pojęcia w jakim. Pozostaje więcej pytań i następny sezon, który...ehm...
A co do Yoko Kanno owszem znam i bardzo cenię.

ocenił(a) serial na 10
yurine

ej no detektyw bez asystentki byłby fajny

ocenił(a) serial na 9
napruto

Po odświeżeniu serii muszę przyznać, że jednak postać detektywa nie jest taka zła

yurine

para detektywów śmiechy trochę dodała do serialu

ocenił(a) serial na 3
sophisticated

nie zrozumiałeś prostej wypowiedzi "za całość 5/10 (z czego 4 za oprawę wizualno-dźwiękową)."

to znaczy że seria miałaby ocenę 1 gdyby nie muzyka.

ocenił(a) serial na 7
Latarnik

Świetny pomysł z niezła realizacją i koszmarnym zakończeniem...mhm
Pozostaje niedosyt i niewielka chęć złapania się za kolejny sezon

ocenił(a) serial na 5
Latarnik

Zgadzam się, zaczeło się swietnie, ciekawie, dobry pomysl na anime ... ale czuje tak ogromny neidosyt ... slabo wypadlo

ocenił(a) serial na 9
Latarnik

Nie powiedziałbym by nowy FMA słabo się zakończył, mimo że jest od BONES.
Latarnik, z 4 za techniczne bzdety przegięcie, poza tym w serii nie liczy się tylko końcówka (jak byś w ogóle nie oglądał innych wątków).

ocenił(a) serial na 10
ZupkaChinska

racja ty zupo.Ale dla mnie brotherhood miał gorsze zakończenie od 1 serii chyba jednak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones