PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97265}
6,9 350
ocen
6,9 10 1 350
Berlin Alexanderplatz: Dzieje Franciszka Biberkopfa
powrót do forum serialu Berlin Alexanderplatz: Dzieje Franciszka Biberkopfa

Są 3 seriale

ocenił(a) serial na 10

Jest wielka trójka seriali: Berlin Alexanderplatz, Królestwo i Twin Peaks, a potem długo nic. A serial Fassbindera jest najlepszy...

gnomen

Nie widziałem jeszcze serialu Fassbindera, "Królestwo" to rzeczywiście światowa czołówka, ale od "Twin Peaks" to już widziałem sporo lepszych rzeczy (choćby "The Wire", "Mad Men", "Sześć stóp pod ziemią", "Rodzinę Soprano"), więc przesadzasz. :P

Davus

Davus, nie sa lepsze od "Twin Peaks" ;-) Wiecej kosztowaly, sa juz bardziej dopracowane, ale to "Twin Peaks" zelektryzowalo swoim klimatem i niejasna fabula. Do dzis pod tym wzgledem jest niedoscigniony.

ocenił(a) serial na 6
gnomen

Również uważam, że najlepsze z seriali to Twin Peaks i Królestwo. Nie pozostaje mi nic innego jak zobaczyć niszowego Fassbindera przy dłuższej produkcji, bo też podejrzewam, że wskoczy na podium.

gnomen

A Sceny z życia małżeńskiego?

ocenił(a) serial na 7
yesiu

Znakomity, ale te 4,5 h trudno nazwać serialem skoro takie Szatańskie Tango to ponad 7h....

ocenił(a) serial na 7
gnomen

Moim zdaniem świetny jest też ten serial:

http://www.filmweb.pl/serial/Mistrz+i+Małgorzata-2005-164018

gnomen

A widział ktoś "Młodego papieża" Sorentina? Jestem ciekaw opinii, dla mnie np. przebił "Twin Peaks"

gnomen

Twór Fassbindera jest chyba pierwszą próbą eksperymentowania z formułą serialu. Zwłaszcza koniec miesza już rozmaite style. Na dekadę przed Twin Peaksem. Lynch na pewno zna ten serial i prawdopodobnie inspirował się nim. Za dużo pewnych podobieństw by tego nie uznać za fakt.

gnomen

Nie widziałeś The Wire

gnomen

Polecam "Carnivale".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones