Belfer (2016-2023)
Belfer: Sezon 3 Belfer Sezon 3, Odcinek 1
Odcinek Belfer (2016-2023)

Odcinek 1

48m
6,2 471
ocen
6,2 10 1 471
Belfer
powrót do forum s3e1

Stylówki jak cyrku

ocenił(a) serial na 9

Ja wiem że jestem trzydziestoletnią staruszką już, a młodzież ma dzisiaj specyficzny styl ubioru, ale poprzebierali te dzieciaki jak pajace, skąd te stylówki?

cysia92

Żałosne stylowki to jedno. Żenujące są te wulgaryzmy które nic nie wnoszą do akcji serialu. Szykuje się jakaś drama emo dzieciaków z bogatych rodzin.

cysia92

No właśnie. Nie wiedzieć czemu wśród polskich filmowców zapanowała moda na maksymalne udziwnianie współczesnej młodzieży - oraz czynienie jej do bólu antypatyczną. Niemal każdy ukazany licealista, nawet prowincjonalny, musi być zblazowany, cyniczny, opryskliwy, a nierzadko też emocjonalnie zimny jak temperatura w prosektorium.

To z punktu obniża ocenę filmu, choć daleko mi do oceniania seriali po I odcinku.

ocenił(a) serial na 8
cysia92

To jest tak zwana młodzież "alternatywna" w sposobie myślenia, bycia jako takiego i ubierania się. Jest to trochę przesadzone, ale niestety są takie środowiska w których współczesna młodzież ubiera się w taki sposób.

cysia92

Akurat stylówki mają jak najbardziej normalne... Chyba czas sobie przypomnieć, jak to było jak się było młodszym, bo widzę że tutaj mocno zapominacie.

ocenił(a) serial na 8
efadfa

Stylowki z mangi i anime? Dajcie spokój jakiś cyrk.

efadfa

Pamiętam "moje" czasy - i NIKT w tym wieku nie wyglądał jak bohaterowie kreskówek, choć fantazja wśród młodzieży też była.

ocenił(a) serial na 8
efadfa

Nie są to normalne stylowki. Mam syna w liceum, wcześniej chodził do liceum starszy syn, mam mnóstwo znajomych z dzieciakami w wieku licealnym, w szkole syna bywam. Nie widziałam młodzieży tak ubranej jak tu. Są bardzo oryginalne wyjątki, ale no właśnie - wyjątki.

cysia92

Stylówki rodem z Akademii Pana Kleksa, wszystko przebarwione. Picie wódki z gwinta, piwa, a później jaranie zielska... I po takiej mieszance są jak nowi.
Szkoda bo sezon 1 i 2 stał na innym poziomie.

ocenił(a) serial na 6
cysia92

Przynajmniej dwa razy w tygodniu przejeżdżam obok jednego z najbardziej renomowanych ogólniaków we Wrocławiu. Młodzież, którą tam widzę wygląda całkiem normalnie. Ale widocznie Wrocław to wiocha, a trendy wyznaczane są w Małomorzu.
Pani Gąsiorowska Roma powinna mieć zakaz grania ról komisarzy (komisarini?, komisarki?, komsarczyni?).

HansStedtke

Polska trudny język. Komisarki. Tak jak lekarki its Miało być zabawnie a wyszło spermiarsko. A Pani Roma coraz bardziej sepleni

cysia92

Wsiadz sobie do metra czy tramwaju kolo pietnastej, kiedy dzieciaki koncza szkole, i spojrz jak wygladaja - dokladnie tak; to znaczy nie wszyscy, ale takich kolorowych jest pełno. Głowna bohaterka zresztą jest łudząco podobno do young leosi, idolki nastolatkow teraz. Mozliwe ze w malym miescie nie ma takiej mlodziezy - wtedy rzeczywiscie brak realizmu po stronie tworcow. Ale wielkomiejska mlodziez w duzej czesci wyglada wlasnie tak

jakub_kopcinski

Otóż nie. Wielkomiejska młodzież wcale tak nie wygląda w dużej części. Raczej w przeraźliwej mniejszości. Jeżeli twierdzisz inaczej, to chyba z domu wychodzisz raz na rok i akurat trafiasz na paradę równości bo to głównie tam można zobaczyć stylówę rodem z tego serialu. Może jedna na dziesięć osób ubiera się w ten sposób, a trzecim sezonie 'Belfra' w zasadzie cała klasa. Czy tam jest jakiś normalny gość, który nie wygląda jakby nie zdecydował jeszcze, którą z 50 płci reprezentuje ? Czy chociaż jedna dziewczyna, która ubiera się schludnie i modnie?

jakub_kopcinski

Default city wyjechało za mocno. Wsiądź sobie do metra ale tylko w te jedyne w kraju. Nie wszyscy mieszkają w Warszawie

ocenił(a) serial na 8
cysia92

Jestem 50 letnim staruszkiem i pamietam jak sie ubieralismy w poznych 80 i wczesnych 90, alternatywna mlodziez zawsze byla odpalona pod wzgledem ubioru. Nie dziwi mnie to, ze tacy sa i dzisiaj.

marti_no

Przeszło ćwierć wieku temu Pasikowski zrobił film "Słodko-gorzki". Tam też była alternatywna młodzież, a akcja się działa w W-wie - i z tego co pamiętam nikt tam nie wyglądał jak dziwoląg, lub różowa lolitka.

cysia92

Mieszkam w średnim mieście wojewódzkim i tak, taką młodzież, tak lub podobnie ubrano - przebraną widuję na codzień. W serialu są jeszcze „grzecznie” ubrani.

cysia92

Nie wiem gdzie mieszkasz, jak jestem czterdziestoparoletnią naprawdę staruszką i nie zauważyłam, by ktokolwiek strojem był ubrany jak pajac, a nie mieszkam w Warszawie ani nawet w żadnym mieście wojewódzkim. Serio nie wiem, pomalowane włosy ot taki szok. To chyba naprawdę z jakieś głuszy piszesz, bo ja prawie 50 latka też już malowałam włosy w liceum i... uwaga... żadne nauczyciel nie miał pretensji, nie obniżał ocen, ani nic w tym stylu.

Agamnik

Może zależy od miejsca - ja ze średniej szkoły, w mieście ponad 200-tysięcznym (wczesne lata 90-te) pamiętam, jak szkolna pedagog kazała chłopakowi, który postawił sobie włosy wyjść z klasy i wrócić dopiero jak je "uporządkuje".

cysia92

Bez przesady, tylko Ada i Bartek odbiegali od większości pozostali ubrani byli raczej normalnie. Mieszkam w średniej wielkości mieście i mam w domu 16 latka. Jak widzę albo słyszę jak ubierają się jego rówieśnicy to ekipa z filmu ma jeszcze (jak to ujęłaś) delikatne stylówy.

cysia92

Bo tak to już jest w polskim kinie, młodzież musi być zawsze przerysowana do bólu bez odcieni szarości, i to zarówno w ubiorze jak i tzw. slangu młodzieżowym

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones