Bayern Monachium – kulisy legendy
powrót do forum 1 sezonu

Bardzo fajny dokument. Wiadomo, dla fanów Bayernu to must-see, ale tak naprawdę polecam każdemu fanowi piłki. Sam, mimo, że uwielbiam Bayern, zdałem sobie sprawę z kilku rzeczy.

Przede wszystkim, dokument dotyczy ostatniego sezonu, w którym Bayern wygrał wszystko co było możliwe do zdobycia, ale był to też sezon "pandemiczny". O ironio, to wyszło dokumentowi bardzo dobrze. Mecze oglądało po 50-100 osób, więc z kamerą byli naprawdę blisko. Można było zobaczyć jakie emocje siedzą u trenera, jak i u reszty sztabu. Wszystko słychać na boisku, a dyrektor sportowy, prezes, siedzą w sumie dwa rzędy za trenerem (a nie tak jak normalnie, gdzieś tam na stadionie). I wszyscy reagują w ten sam sposób żywiołowy sposób, gdy np. ktoś spartoli ;) Także pani, która jest takim hmm kierownikiem podróży ;)

W dokumencie jest kilka smaczków, jak np. Alphonso Davies dostaje czerwoną kartkę, wie że zrypał, osłabił zespół. Idzie do szatni oglądać resztę meczu. No i to co tam odstawia jest niesamowite xD

Fakt, Bayern to trochę taki oldschoolowy klub. Praktycznie wszyscy, którzy tworzą ten klub są byłymi zawodnikami Bayernu, którzy w swoich czasach byli najlepszymi. W sumie to trochę taki ewenement.

Czasem są też przebitki z przeszłości i pokazane np. różnice. Kiedyś mieli tylko masażystę, a teraz niektóre treningi wyglądają jak w NASA ;)

Są też przebitki z szatni, np. wkurzenie po przegranej z PSG. Są fragmenty odpraw przedmeczowych, albo tego co trener mówi w przerwie.

Są też wypowiedzi innych trenerów, takich jak Guardiola, Tuchel, Klopp, czyli właściwie topowi trenerzy na świecie.

Jak ktoś lubi piłkę nożna to warto obejrzeć. Pierwszy odcinek trochę taki zapoznawczy, ale drugi to już TOP! :) Fajnie zrealizowane, dobrze dobrana muzyka. Zupełnie inaczej to wszystko wygląda, po obejrzeniu takiego dokumentu. To co mnie uderzyło to to, że naprawdę są / byli mocno ze sobą związani.

filmy_grzegorza

Zgadzam się, dobrze zrealizowany, wiadomo, że jest laurką dla klubu, ale jednocześnie fajnie pokazuje też wnętrze drużyny i są to najlepsze momenty. Osobiście dałem ocenę 9, dałbym 10 gdyby nie te słodzenie przez zarząd Bayernu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones