Awatar: Legenda Aanga (2005-2008)
Awatar: Legenda Aanga: Sezon 2 Awatar: Legenda Aanga Sezon 2, Odcinek 20
Odcinek Awatar: Legenda Aanga (2005-2008)

Rozdroża przeznaczenia

The Crossroads of Destiny 24m
9,2 410
ocen
9,2 10 1 410
Awatar: Legenda Aanga
powrót do forum s2e20

Przepraszam bardzo ale* śmiech* czy Katara naprawdę jest taka głupia by sądzić że przez około 5 Minutową rozmowę o naszych matkach w więzieniu Zuko dołączy w podskokach do jej drużyny. I przepraszam bardzo ale gdyby Azula nie interweniowała to Aang by ich wszystkich w tych katakumbach zabił ( walący się sufit i ściany).
Poza tym prawdopodobnie Zuko miał wtedy w głowie ,, Moja mała siostrzyczka ma kłopoty'' , lub ,, Zula jest w niebezpieczeństwie''. - Bo to nadal jest jego siostra , idiotko.

Jedyną osobą którą Zuko tak naprawdę wtedy zdradził jest Iroh.



Powtarzam nie zmienia się w po jednej krótkiej rozmowie całego światopoglądu i wartości wpajanych Ci przez większość twojego środowiska w którym się wychowałeś od dziecka.

ocenił(a) serial na 10
clarabella12

Wiem że temat już sprzed ośmiu miesięcy ale pozwolę sobie wtrącić moje trzy grosze.

Katara od samego początku serialu była kreowana na idealistkę wierzącą w ludzkie dobro i momentami wręcz nieco naiwną. Już w pierwszym odcinku bez wahania ruszyła na pomoc Aangowi uwięzionemu w górze lodowej, a później wielokrotnie wykazywała się troską o drugiego człowieka bez względu na jego narodowość (,,Malowana Pani" i te sprawy). Jednak czasem brutalnie przekonywała się, że nie wszyscy są tacy, na jakich wyglądają - wystarczy przypomnieć jak skończyło się jej nadmierne zaufanie wobec Jeta i Hamy. Co więcej, w miarę rozwoju akcji podobnie jak inni bohaterowie przeszła swego rodzaju przemianę. Z niezwykle ufnej, trochę naiwnej dziewczyny stała się bardzo podejrzliwa i zawzięta. Gdy ponownie spotkała Jeta w odcinku ,, Jezioro Laogai", nawet nie chciała z nim rozmawiać, tylko od razu zaatakowała go wodą. W przypadku Zuko zaszedł dokładnie ten sam mechanizm, tylko ze zdwojoną siłą. Po raz pierwszy dostrzegła w nim kogoś więcej niż wroga (nawet była gotowa wykorzystać wodę z Północnego Plemienia, żeby uleczyć jego bliznę), a już chwilę pomógł on Azuli pokonać Aanga i podbić Ba Sing Se. Stąd też jej przejście ze skrajności w skrajność- chciała pokazać, że nie jest już łatwowierna i nie obdarzy nikogo zbyt wcześnie zaufaniem.

Oczywiście, nie oznacza to że wszystkie zachowania Katary wobec Zuko były w porządku (bo bez wątpienia nie były, a w odcinku ,, Najeźdźcy z południa" to już w ogóle przeszła samą siebie), ale jej uraza sama w sobie miała według mnie jakieś uzasadnienie. Pozdrawiam serdecznie!

Rafiki_07

Rozumiem twój punkt widzenia.

Ale nadal Katara źle podkreśla dwie rzeczy:
- To Azula zestrzeliła Aanga ( notabene gdyby tego nie zrobiła oni wszyscy byliby martwi)
- Wywoływanie jej matki jako koronnego przykładu okrucieństwa narodu ognia.

Może jej pamietliwość jest związana z tym że jest magiem wody
( woda- pamieć)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones