Arcane
powrót do forum 1 sezonu

Jednak nie bajeczka

ocenił(a) serial na 8

Naprawdę rzadko kiedy ciągnie mnie do animacji, jednak puściłem serial dla kreski. Biorąc pod uwagę, że animacja jest oparta na LoLu, to spodziewałem się badziewia, które może spodobać się wyłącznie gimnazjalistom, dla których Popek to król kultury, tylko dlatego, że zobaczą swoje postaci z gry. Nigdy w życiu nie miałem równie omylnego pierwszego wrażenia. Animacja jest brudna, a mimo to potrafi rozczulić. Postacie są niezwykle wyraziste oraz ludzkie, są szare do bólu. Widząc na trailerze Jinx myślałem, że Powder będzie poświęcony wyłącznie jeden odcinek, jak to zwykle w takich wprowadzeniach, a tu mamy 3 albo 4. Nie pamiętam dokładnej liczby, bo leciał odcinek, za odcinkiem, co również rzadko mi się zdarza, bo nie jestem zwierzęciem kanapowo-netflixowym. Serial niestety nie łamie czwartej ściany, ani schematów, nie robi nic wybitnego, a źle, bo jest bardzo dobrym materiałem do tego, z tego też powodu dziwi mnie tak wysoka jego ocena i mnóstwo 10. Nie ukrywamy, że na tle materiałów serwowanych nam przez "telewizję" XXI jest on arcydziełem, ale na tle całości kinematografii trochę mu do tego miana brakuje.

ocenił(a) serial na 7
Sajgoniarz

A po co ma lamac 4 sciane,jak dla mnie zabieg ktory zawsze psuje napiecie i niepotrzebny,taki bajer z dupy.

ocenił(a) serial na 10
aronn

Wydaje mi się, jednak że ludzie oceniają to w porównaniu do animacji niżeli aktorskich seriali czy filmów. Sam oceniłbym to na 7/10 lub 8/10 na tle wszystkiego, co widziałem, jednak oceniam to w kryteriach animacji i jak duży krok do przodu poczyniła seria Arcane na tle tego też rynku. Sam mimo oceny 10/10 widzę wady tej produkcji takie jak tempo produkcji, które omija lub skraca wątki, często pobocznych postaci, jak i tych głównych. Mam na myśli tu np. wątek asystentki Viktora, bo można było to rozciągnąć na coś więcej niż śmierć na rzecz progresu emocjonalnego postaci. Mogli też rozwinąć wątek Powder - Ekko, co można było naprawić dodając jeszcze jeden dodatkowy odcinek. Jednak połączenie świata gry z łatwością odnalezienia się w nim dla kogoś, kto nie wie o nim nic, wykonane jest bez błędnie w dodatku to, co zostało uiszczone między wersami dla tych, którzy je znają jest prawdę niebywałe, bo jest tego na prawdę multum. Praktycznie w każdej scenie znajdywałem jakąś ciekawostkę. Graficznie ruchy ciała, zachowania w poszczególnych sytuacjach mimika twarzy jest też czymś, czego w animacjach jeszcze nie widziałem. Jest też to pierwszy duży projekt Riotu w kinematografii, co potęguje szok jakościowy tej produkcji stąd tak, a nie inna ocena u mnie i wydaje mi się u innych osób.

ocenił(a) serial na 10
JesusDidntTap

W punkt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones