PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10016599}

Akademia wampirów

Vampire Academy
6,2 485
ocen
6,2 10 1 485
Akademia wampirów
powrót do forum serialu Akademia wampirów

Chociaż serial jeszcze nie wyszedł, a ja kochałam tę serię kiedy byłam nastolatką, to poczuwam ogromną chęć wypowiedzenia się na temat zwiastunów, którymi jesteśmy już raczeni.
Ja absolutnie daję dowolność twórcom w sięganiu do oryginałów i przemodelowania osób na własny sposób. Ale! No to co się zapowiada to jest kompletnie oderwane od oryginalnej treści. Już pal licho aktorkę, która ma grać Rose i tak pasuje wizerunkiem do pół Irlandki, pół Turczynki jak pięść do nosa, tak naprawdę boli mnie to, że to będzie kolejny serial dla nastolatek o typowych wampirach.
Akademia była w swoich czasach świetnym oderwaniem od "zmierzchowego" typu wampira, który kocha aż po śmierć i błyszczy w słońcu jak brokat. To były naprawdę ciekawe słowiańskie klimaty, a to jest amerykańska sieczka.
Zobaczymy, co się z tego urodzi. Obejrzę na pewno, bo jestem ciekawa, ale nie wiem co mogłoby przebić to rozczarowanie już na samym wstępie.

ocenił(a) serial na 3
Emerahl

Właśnie obejrzałam. Zgadzam się.
Po całej serii mogę powiedzieć, że zdania nie zmieniłam i nie da się pominąć tych wad, do postaci też ciężko się przyzwyczaić.
Po za tym wadami serialu, który jest kolejną porażką AW to:
- źle dobrani aktorzy/bohaterowie - ich zachowania i motywy (jak mogli to zagrać, chyba mieli w **** książkę;
- zmiana przynależności rodzinnej dokonała dalszej masakry;
- wymieszane wątki i zbyt szybka akcja, niektóre zupełnie zbędne, wprowadzane na siłę;
- niektóre zmiany fabuły przewidywalne (bardziej zaskakujące byłoby trzymanie się fabuły z książek);
- ubogie i mało dopracowane animacje;
- wprowadzanie na siłę wątków LGBT (zero nowości - wyobraźenie twórców zawsze wychodzi na jedną modłę...); (dzisiejsza poprawność polityczno-moralna nie może się przecież nie wtrącić...);
- do tego powtórzę, zmiana zależności między głównymi bohaterami, a żywiciele (czyli ludzie) pokazani tak, że nawet szkoda słów; ogólnie z akcji wychodzi jedno wielkie ****.
Jeden wielki chaos, końcówki juz nie mogłam oglądać. Męka. Pamiętam jakie wiadro pomyj poszło w 2014 na film, a był dużo lepszy. Dno i wodorosty. Twórcy dowiedli, że da się tworzyć gorzej.
Szansą mogłaby pewnie być ilość odcinków w 1 sezonie, ale po całości stwierdzam, że może jednak wyszło lepiej, bo szkoda czasu na coś takiego... wracam do książek ;)

PS Gdzie te seriale z odcinkami po 22? Może do takich będzie można się bardziej wciągnąć... to chyba ich jedyna nadzieja...

Komentujcie, czekam na wasze odczucia i wrażenia

Monika_Han

nigdy im tego nie wybaczę ,że zniszczyli Akademie Wampirów najpier filmem potem serialem. Dymitr Bielikov -powinnien być Ben Barnes idealnie się nadawał na niego na Rose to Sophia Bush albo Odette Annable

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones