PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10016599}

Akademia wampirów

Vampire Academy
6,2 485
ocen
6,2 10 1 485
Akademia wampirów
powrót do forum serialu Akademia wampirów

... nie no jaja sobie robię. :)
Miałam ogromne wątpliwości przed włączeniem pierwszego odcinka- szczególnie biorąc pod uwagę obsadę która nijak ma się do bohaterów książkowych oraz wcześniejszą zbyt "popową" filmową ekranizację.
Nie wierzę że to mówię, ale to naprawdę nie jest tak złe jak zakładałam. Trzeba po prostu oswoić się z obsadą, odsunąć na bok uprzedzenia rasowe, pogodzić się z z tym że to nie będzie 1:1 historia z książki i można wciągnąć się w tę historię.
Rose ma tę aurę badasski, Dimitri jest trochę ugladzony, Lissa przypomina tę książkową. Najsłabiej chyba na razie wypada Christian, ale dajmy mu jeszcze szansę.
Ogólnie po pięciu odcinkach daję naciągnięte z sentymentu 7/10, ale liczę że serial nadrobi trochę w rankingach i będzie miał kontynuację.
CHOCIAŻ (moje osobiste spostrzeżenie) widownia tego serialu podzieliła się na dwie grupy - jedni czytali książki i nie mogą przebolec zmian i ryczą "że Rose jest mulatką a nie pół Irlandką, pół Turczynka, a Lissa to powinna być blondynką, a Dimitri powinien mieć długie włosy bla bla bla " a drudzy po prostu odłożyli na bok to co było w książkach i oglądają adaptacje pogodzeni z wizją twórców. Ogólnie myślę że warto sprawdzić - szczególnie jeśli oglądaliście Pamiętniki wampirów czy Shadowhunters.

ocenił(a) serial na 1
I_am_a_Bad_Girl

Cóż, jeśli mam być szczera w swojej opinii, to jest to jeden wielki żart. Po 6 odcinkach nie mam zamiaru dalej tego kontynuować. Najbardziej zawiodła mnie wypowiedź Julie Plec, "jest wielką fanką Akademii" , a to co zobaczylam jest porażająco okropne. Już nie wspominając, tak jak wcześniej opisałaś, wygląd bohaterów pozostawia wiele do życzenia, ale mimo wszystko jest to ekranizacja, coś powinno nawiązywać do książki. Reżyserka ewidentnie zrobi tak samo jak w przypadku Pamietnikow wampirów i z książki pozostaną jedynie imiona bohaterów. I tak przebolałabym każdą scenę, gdyby bohaterowie wyglądali tak jak powinni. Gdzie jest najseksowniejsza dampirzyca Rose o którą wszyscy walczą? Gdzie jest Adrian i Jessie? Dwaj najprzystojniejsi moroje z całej serii. Moje oczekiwania ewidentnie były zawyżone, ale nie będę pobłażać w swojej ocenie tylko dlatego że w końcu ktoś wziął się za Akademię.

zbniunia

Mnie coś boli jak oglądam. Jest tak dużo pozmienianych rzeczy. Choćby to, że Sonia jest córką Wiktora? Turniej sprawdzający ich przygotowanie do walki w 4 odcinku…Mason powinien już nie żyć, przecież w książce to jego ducha Rose zobaczyła, podczas „udawanego ataku” (btw w książce miała bronić Ozerę a nie Jessa…) a tutaj z nią rywalizuje? Pomijając fakt, w jaki sposób Lissa została kandydatką do korony. A gdzie motyw kupienia czasu dla Rose, na znalezienie mordercy T i drugiej Dragomirówny? Może niektórzy potrafią oglądać coś zapominając całkowicie o książce na której podstawie jest nakręcany serial ale widocznie ja do nich nie należę. Główna rzecz, która łączy ten serial z książką to tytuł.

I_am_a_Bad_Girl

Spróbuję dać szansę, ale za długo im z tym zeszło - książki czytałam jakąś dekadę temu i zwyczajnie czuje się już na to za stara... A ta obsada serio nie zachęca :/

m_a_c_88

Oj ja też tak na początku myslałam. Po 6 odcinkach jestem zakochana w obsadzie

I_am_a_Bad_Girl

Rose jest niska i pękata (czytaj grubiutka) i niestety to jest najgorsze w serialu. Pół biedy z kolorem skóry. Może i jest wysportowana i ma pojęcie o sztukach walki, ale jej wygląd razi. Czy naprawdę tak ciężko dobrać sensownych głównych bohaterów ?

ocenił(a) serial na 10
I_am_a_Bad_Girl

Mi się fajnie go oglądało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones