PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 112
ocen
7,4 10 1 28112
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Swietny odcinek zakonczony solidnym cliffhangerem. Bedzie duzo pisania... xD

Wiemy, ze Izel jest creatorka Shrike (nietoperzy). Zdaniem doktora Bensona postac Izel bazuje na Inti (mitologii starozytnych Inkow) i jak to okreslil "pochodzi z wymiaru strachu i mroku". Ciezko stwierdzic czy chodzi o wymiar z jakim mielismy doczynienia w drugiej polowie 5 sezonu, czy takim z jakim mial doczynienia doktor Strange. Artefaktami utraconymi przez Izel sa monolity, ktore zostaly zniszczone w poprzednim sezonie (dobrze w koncu dowiedzieciec sie czegos o ich pochodzeniu). Jednak wiemy tez, ze jeden z monolitow zostal odtworzony albo mial swoja kopie - chodzi o monolit przestrzeni, ktory w 3 sezonie zostal zniszczony przez Daisy przy wyciaganiu FS z Maveth, a drugi w 5 sezonie przez bombe Hale wiec nasuwa sie pytanie czy inne monolity tez maja swoje kopie i po co Izel potrzebuje monolitow?

Dochodzi tez sprawa slowa Patchakutick (pewnie zle to przeliterowalam). Po sprawdzeniu okazuje sie, ze pare imion w mitologii starozytych Inkow ma imiona z czastka "patcha". W komiksach Marvela nie ma CHYBA nikogo z imieniem Izel ale kojarze, ze w Marvelu jest ktos z Inkanskiej mitologii o imieniu Apu.

Dowiedzielismy sie tez (albo nabralismy pewnosci), ze Sarge nie jest prawdziwym imieniem sobowtora Coulsona - wiec co jest? Moze jego prawdziwe imie to imie komiksowej postaci albo kogos z mitologii starozytnych Inkow? Sarge moze byc jakims przeciwstawnym demonem do Izel. Ciekawe z czego zrobiony jest ten jego miecz... skoro noze byly wykonane ze specjalnego tworzywa, ktore zabijalo Shrike wiec miecz tez musi byc wyjatkowy.

Chronicom Malachi wraz z kumplem zamierzaja uzyc pamieci z mozgow Fitza i Simmons zeby rozgryzc zagadke podrozy w czasie. Problem w tym, ze jest potrzebny do tego monolit, a to stwarza kolejny konflikt z Izel... Tak wlasnie nasuwa mi sie, ze wszystkie imiona Chrinocomow pochodza od biblijnych postaci.

Zarowno Sarge i Izel graja na dwie strony... wydaje mi sie, ze w tym przypaku team Shield wybierze mniejsze zlo.

Izel przypomina mi troche Hive'a. Oboje maja dluga historie, zwiazek z monolitami i sa uwazami za bogow/demonow. Co nasuwa mi na mysl teorie, ze trzeci monolit moze byc powiazany z innym bogiem/demonem.

Dajcie znac czy ktos jeszcze czyta te moje recencje/opisy do odcinkow bo zastanawiam sie czy jest sens je dalej pisac. Do konca tego sezonu bede pisac na pewno ale przy tak malej aktywnosci na forum raczej oszczedze sobie czas i daruje sobie ich pisanie od 7 sezonu.

ocenił(a) serial na 9
keteek

Oglądam na yt kanał What the geek i facet robi mini recenzje-wrażenia z każdego odcinka, a potem w kolejnych swoich filmach snuje przeróżne teorie o tym co było w komiksach i co może być w serialu dalej. Ja komiksów nie znam, więc jedynie powtórzę po nim (tyle ile zrozumiałam i pamiętam ;) ). Izel może być komiksowym odpowiednikiem Azazela - jako że pojawił się w uniwersum DC to marvel musiał kombinować. Ponoć w obsadzie w którymś następnym odcinku ma się pojawić postać Baal-Gad - i tu teorie: jakiś Kree (oni często mają takie dwuczłonowe imiona np Mar-Vell), diabelstwo z piekła rodem o ksywie Baal, insze nie wiadomo co ;) Trochę tu obstawiam, że to może być prawdziwy ryjek Sarge'a - przywdział sobie buzię Coulsona (ale czemu?). Clark Greg w jakimś wywiadzie wspominał, że shield będzie mocno zdziwiona i zaskoczona, może nawet i przerażona, gdy odkryją prawdziwą naturę sarge'a, więc może jakieś piekielne ustrojstwo to będzie.

ocenił(a) serial na 9
racjona

a nie, skucha. Baal-Gad był w tym odcinku - to ten drugi chronicom, co szedł z Malakajem. A więc Sarge to inna ptica ;)

keteek

Widocznie ludzie się zgadzają co do twoich spostrzeżeń i niemają nic do dodania i nie rezygnuj bo robisz świetną robote i wyjaśniasz co poniektóre zagwozdki tym mniej obeznanym:) Z tego co mi tam wiadomo z historii to Pachacośtam też się myle:) to był jeden z założycieli Inków i ich największy wódz bodajże?Pachacute chyba się nazywał ale też Pachakutiq był synem Viracoch'y czyli boga Inków

ocenił(a) serial na 9
5teel

Dobrze, ze to rozjasniles bo jesli chodzi o mitologie starozytnych Inkow to jestem kompletnie zielona w tym temacie ;) dobrze, ze watki zaczely sie laczyc bo nektorzy juz zaczynali watpic, ze to nastapi ale w koncu to AoS - wszystko predzej czy pozniej wraca i sie laczy :)

ocenił(a) serial na 10
keteek

Keteek nie mogłem się doczekać aż napiszesz te opisy i już się o Ciebie martwiłem :)
Oczywiście że czytamy tylko jesteśmy "watcherami" i tylko obserwujemy :)
Wypisujesz wszystko i nie mamy już nic więcej do dodania bo wiesz więcej od nas - głównie nawiązania do komiksów których osobiście nie znam.

ocenił(a) serial na 9
keteek

jak moi przedmówcy - ja również lubię twoje streszczenia i uzupełnienia w temacie, ale racja, że brak naszej reakcji może zniechęcać ;)
a w temacie naszej Inkaskiej Wydry, ktoś podrzucił pomysł, że to może taka pani być (cyt. za wiki) "Ixchel, Ix Chel (wymowa: [iʃ'tʃel]) – bogini brzemienności, porodu, medycyny i tkactwa w mitologii Majów. Prawdopodobnie przedrostek żeński ix- plus jukatańskie słowo chéel (tęcza). W kodeksie drezdeńskim glif "Ix Chel" obejmuje również prefiks o znaczeniu "czerwony" ". Czerwone włosy by pasowały, płodność -> kreatorka, chociaż reszta opisu już niekoniecznie, ale hej, to jest marvel ;)

ocenił(a) serial na 10
keteek

Po kapitan Marvel i nowym spiderku wpadła mi do głowy pewna rzecz, a co jeżeli Sarge jest tym prawdziwym( słowa jeszcze dużo w kosmosie nie widzieliście czy jakos tak słowa kierowane do SKY), a ziemski Coulson był zmiennokształtnym (mogli się kiedyś spotkać i mógł swój wygląd skopiować) .

Zostaje jeszcze kwestia "porozumienia się" z GhostRiderem - oddał swoją duszę, cofka w czasie, diabelska magia i Sarge może żyć 100 i więcej lat wykonując zadania ghosta ( to samo DNA występuje tylko w klonach).

ocenił(a) serial na 9
chotom18

W sumie to identyczne DNA mozna tlumaczyc na kilka sposobow:
- blizniaki jednojajowe
- klony
- odpowiedniki z alternatywnych rzeczywistosci

keteek

Na Comic-Conie pojawił się zwiastun... czterech pozostałych odcinków :)
https://www.youtube.com/watch?v=Z8xB321z-YA
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) serial na 9
Falkor1

Troche spoilerowy ale musze przyznac, ze kolejne odcinki prezentuja sie swietnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones