PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747262}

Świeża krew

New Blood
6,4 436
ocen
6,4 10 1 436
Świeża krew
powrót do forum serialu Świeża krew

W serialu mamy obraz tego jak widzą nas Anglicy. Mają racje czy nie mają?

trogawr

Częściowo tak, częściowo nie. Ludzie są bardzo różni. Niestety widziałam już kilka mieszkań, które bardzo przypominały te z serialu. Włącznie z lokatorami.

Letrin

pewnie tak, bo są Polacy i są Polaczki..... ale z drugiej strony jakby nie było główny bohater to Polak, więc widzą tez w nas pozytywy. Już się przyzwyczaiłam, że Polacy grają czarne charaktery i jadą po stereotypach, a tu taka niespodzianka. Chyba ktoś z producentów, scenarzystów itp. jest Polakiem albo ma bliskie spotkania z Polską ;)

saike

No tak, Stefan to na pewno pozytywny charakter, bardzo różny od stereotypu. Bardzo mi się podoba w tym serialu to, że pokazali takie jakby dwa oblicza.

saike

Wydaje mi się, że Polacy w UK, to już nie tylko klasyczna emigracja zarobkowa, ale także ludzie bardzo dobrze wykształceni, nawet z brytyjskimi dyplomami, którzy z różnych powodów zdecydowali się wyjechać; młodzi ludzie, którzy wyjechali lata temu z rodzicami; osoby, które pracują w porządnych firmach na dobrych stanowiskach.
Może stąd zmiana wizerunku Polaka? A przynajmniej kwestionowanie starego stereotypu.

trogawr

Polski bar "Gołąbki"- raczej pijacka nora - gdzie niczego nie zjesz, natomiast możesz napić się spirytusu. Litościii.

kulizz

tez mnie to rozbawilo. W ogole, kto wplad na ten swietny pomysl, ze mi pijamy na imprezach czysty spirytus 95%... :/

kulizz

W którym odcinku piją spiryt?

ocenił(a) serial na 9
Robo_2

W czwartym :D

ocenił(a) serial na 6
kulizz

no cóż, sami uwielbiamy się chwalić jak ile to jako Polacy potrafimy wyłoić i jak blado wypadają przy nas inne nacje.
a na imprezach nawet wykształceni i obyci ludzie potrafią być zaskoczeni jak nie chcesz pić.
póki ta duma z chlania nie przeminie to to będą w nas dostrzegać. na nasze życzenie.

trogawr

Głupota głupotę głupotą pogania. Polacy nigdzie ze sobą nie rozmawiają po angielsku, bo to totalnie nienaturalne. Ludzie którzy wychowali się w Anglii tak, przyjezdni nigdy. Poza tym nikt nikogo nie ściga za używanie ojczystego języka. A jeśli chodzi o serial to poza głównym bohaterem polaków nie przedstawia w dobrym świetle, a jak już chcieli postawić na realizm to powinni w rolach polaków zatrudnić polaków. Niestety komicznie to wygląda jak mówią płynnie po angielsku i dukają jakiś koszmarny polski :)

saturnin

Popieram,te dukanie po polsku....

ocenił(a) serial na 7
trogawr

Generalnie to pozytywnie nas przedstawiono - w końcu Polacy nie robią jedynie za przestępców! Ewentualnie tylko za ofiary, ale u główny pozytywny bohater. Jedynie z tym spirytusem pojechali ostro - no ja Was proszę XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones