Woody Allen

Allan Stewart Konigsberg

7,3
11 669 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Woody Allen

Hej. Po obejrzeniu dość sporej ilości filmów Allena, postanowiłem się zabrać za jego
książki. Chciałem prosić fanów Woody'ego o rekomendacje, propozycje od czego najlepiej zacząć? :)

roland_13

Po obejrzeniu filmów Allena warto przeczytać Rozmowy Erica Laxa z Woodym Allenem, jednak zaznaczam, że aby w pełni rozkoszować się lekturą należy obejrzeć wszystkie filmy reżysera. Książka jest wspaniała, a wydanie axis mundi bardzo ładne. Można dowiedzieć się z niej niewiarygodnych rzeczy o Woodym i jego filmach. Prawdziwa uczta. Polecam.

Jeśli jednak interesuje Cię dalsza twórczość WA to warto chwycić za "Obronę szaleństwa" jego autorstwa. Jest to zbiór 46 króciótkich tekstów - felietonów, opowiadań itp. Znajdziesz tu masę przeróżnych rzeczy - zabawne, refleksyjne, absurdalne historie... lawina pomysłów!

Miłej lektury ;)

biffartifex

Dziękuję :) czytałem już nieco o jego książkach i chyba rozmowy Erica z Woodym zostawię sobie na później, gdy obejrzę już zdecydowaną większość (jak nie wszystkie) jego filmy. a powoli już do tego dochodzę. Hmm, w takim razie, w pierwszej kolejności zabiorę się za ten zbiór Obrona szaleństwa. dzięki jeszcze raz za odpowiedź :)

roland_13

Ja także bardzo polecam rozmowy z Ericiem Laxem. Opowiada tam dużo o swoich filmach. Polecam też jego 2 sztuki. "Don't drink water" i "Play it again Sam". Ze zbiorów felietonów według mnie najlepsze jest "Without Feathers" i "Getting Even". Wszystkie te książki można znaleźć na Amazon.com, ponieważ w Polsce nie wszystkie zostały przetłumaczone. ;)

MyOwnScream

Przeczytaj najpierw ,,Czystą anarchie'' jest najkrótsza i zobaczysz czy podoba Ci się ten rodzaj literatury:) Póżniej ,,Obrona szaleństwa'' i najnowszą ,,Allen na scenie'' ta są tytuły napisane przez Woodyego. Mi sie jego tworczosc literacka bardzo podoba i zbieram wszystko co z tym zwiazane:) Pozdrawiam

Szalik999

Też jestem fanem twórczości Allena, dlatego piszę o nim pracę dyplomową. Jak macie chwilę to będę wdzięczna za udział w badaniu ankietowym. oto link: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dDlwcVltaWJw TFptb1BZa1A3a2t3UlE6MQ

ananation

Również miałem pisac ale promotor nie przyjął:)

Szalik999

A na jakim kierunku? też na początku miałam z tym problem (studiuje dziennikarstwo ze spec. Public Relations) ale jak powiedziałam, ze pod kątem wizerunku i personal brandingu to zaakceptował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones