Władysław Hańcza

Władysław Tosik

8,5
15 557 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Władysław Hańcza

Bardziej cenie role dramatyczne, niż komediowe, piszecie tu że największą jego rolą była rola Władysława Kargula,może najbardziej znana,ale moim zdaniem nienajwiększa.Najlepszą postać stworzył według mnie w "Potopie" grając księcia Janusza Radziwiłła-człowieka rozdartego wewnętrznie,osamotnionego,któr y zdradził,ale i sam został zdradzony.

jarek773

i mnie się coś zdaje, że w ,,Potopie'' był debest.

jarek773

Tak, tak: To była wielka kreacja. Nie wyobrażam sobie innego aktora w roli Janusza Radziwiłła.

jarek773

A wg. mnie najlepsza jest rola Boryny z ''Chłopów''

użytkownik usunięty
Blondyn_103

Dla mnie rola Nowowiejskiego w "Przygodach Pana Michała" jest rewelacyjna.

Dla mnie również rola w "Chłopach" jest najlepsza, pozdrawiam

Zandarm

Mnie też najbardziej podobał się jako Radziwiłł w "Potopie", postać zagrana po prostu po mistrzowsku!

jarek773

Drobna uwaga natury historycznej na marginesie. Janusz Radziwiłł w wykonaniu Władysława Hańczy to niewątpliwie wspaniała rola i zgodna z wyobrażeniami reżysera, ale... kompletnie niezgodna z prawdą historyczną. Zachowało się parę portretów tego magnata; ma na nich głowę ogoloną na gładko i sumiaste wąsy. Nie zgadza się też metryka. Hańcza, który w chwili realizacji "Potopu" miał prawie siedemdziesiątkę, gra człowieka, który zszedł był z tego świata (wylatując w powietrze razem z zamkiem w Tykocinie) mając lat o przeszło połowę mniej (dokładnie 33).

Podobny "zabieg" Hoffman zastosował w "Ogniem i Mieczem". Wysoki, chudy i kanciasty Seweryn gra Jaremę Wiśniowieckiego, który "w oryginale" był okrąglutkim grubasem ledwo napoleońskiego wzrostu.

jarek773

kargul ;d

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones