Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
5 989 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King
Marysia1407

chciałem zobaczyć jak wygląda horror w postaci książkowej i trafiłem na 'Worek kości' i tak, najpierw kompletnie nie wiedząc kim jest Stephen King, po czasie stałem się jego fanem :)

extranick

Na co wskazuje świetne zdjęcie profilowe :)

Marysia1407

Miasteczko Salem. Przed przeczytaniem jej nie wierzyłem, że można się bać przy książce. Może nie do końca mi udowodniła że można, ale gdy czytasz ją latem przy otwartym oknie(mieszkając na parterze) to dreszczyk przechodzi. Po niej już nic takiego niestety nie czułem przy książce- a szkoda.

Marysia1407

''Cmętarz zwieżąt '' Jak mógłbym to zapomnieć !
Przeczytałem to jako dzieciak ,konsekwencją tego były trzy tygodnie koszmarów !
Miałem wiele zwierząt ,szynszyle ,jeże ,króliki ,świnki morskie ,wyobrażałem sobie jak one wszystkie wychodzą z ziemi i wracają do mnie ... [Jak moje zwierze umarło zostało zakopywane na podwórku przed naszym domem ,nie uznawaliśmy metody weterynarza-oddać do spalenia zwłoki moich pupilów ? Nigdy ... ]

Marysia1407

Taak, od 'sklepiku z marzeniami' wszystko się zaczęło ;)

użytkownik usunięty
hihihincomprehensible

U mnie zaczęło się pokazaniem na informatyce zwiastuna ,, To "

Marysia1407

U mnie to był "Chudszy".

Marysia1407

"Carrie", ale powieści tego pisarza czytam tylko czasami, choć na półce mam kilka powieści i tomów opowiadań.

Shiloh

To ja gorąco zachęcam do lektury. Mam nadzieję, że złapiesz kingowego bakcyla. :)

Marysia1407

Z anginą cały dzień w fotelu pochłaniałem Wielki Marsz - rewelacja po prostu.

Gemo

Ha, też go przeczytałem w jeden dzień, podczas choroby, ale nie anginy

fredaser

Potwierdzam, Wielki Marsz to jedna z najlepszych książek, szkoda że tak późno mi w ręce wpadła, przynamniej z 25 lat wcześniej mogła :P

Marysia1407

Martwa strefa :)
Chciałem coś przeczytać i akurat w bibliotece był jedyny autor którego kojarzyłem - S.K. więc wybrałem losowa książkę :)

Marysia1407

Pamiętam jak byłam chora... jeny jeszcze w podstawówce to było... Przerzucałam książki mojej mamy i tam znalazłam Misery...
O mamo, od razu mi się spodobała... Niektórzy twierdzą, że to przez to mam lekko makabryczne poczucie humoru alee tam... :D
Tiaa, teraz uważam tego człowieka za mistrza, przeczytałam wiele jego książek i tyle samo stoi u mnie na półce... GENIUSZ W CZYSTEJ POSTACI!

Cathleen_K

Cathleen_K a ile książek liczy Twoja kolekcja Kinga? Mój aktualny stan to 47. "Misery" akurat jeszcze nie posiadam. :)

Marysia1407

58 <3 Szczerze polecam Misery ;d ja aktualnie jestem na etapie "znajdź, kup, przeczytaj" z "TO" :3

Cathleen_K

Na pewno przeczytam i kiedyś dołączę do mojej kolekcji. Na razie tylko oglądałam film, a jak film mi się podobał to książka musi być jeszcze lepsza. "To" czytałam. Długa, ale warto przeczytać.

Marysia1407

U mnie bodajże zaczęło się od Roku wilkołaka i Cujo. W ogóle najpierw poznałem Grahama Mastertona, po nim postanowiłem poznać innych przedstawicieli horroru, sięgnąłem po Stephena Kinga i z nim zostałem :) Nie posiadam wielu książek jego autorstwa, więcej wypożyczałem z biblioteki, ale zamierzam sukcesywnie kupować i zaznajamiać się z resztą jego książek. Warto :)

Marysia1407

"Stukostrachy" były moim początkiem i od kiedy je przeczytałam to zakochałam się w prozie Kinga. Mimo że jego książki potrafią być dość długie jest świetny, jeśli chodzi o budowanie napięcia i dopracowanie postaci.

Marysia1407

Worek kości to była pierwsza powieść jaką było mi dane przeczytać, być może to była dosyć dziwna książką, bo nie pochłonęła mnie tak mocno. Aktualnie wciągam Sklepik z marzeniami i jestem pod ogromnym wrażeniem rozbudowanych postaci oraz tego jak King świetnie stworzył mechanizm coś za coś bo marzenia bywają też złem:D oby koniec był równie dobry jak do 270 strony:)

Marysia1407

U mnie pierwszą książką była ''Carrie'' w której się zakochałem i teraz gdy tylko widzę jakiegoś Kinga którego nie posiadam to biorę w ciemno i czytam.

Marysia1407

U mnie się zaczęła od Miasteczka Salem :/ Ale machinę uruchomiło Dallas'63 ;>

bravewarrior

u mnie zaczęło się od "Worek kości" :) genialna książka. Czytałam ją już chyba z 10 razy i wciąż ciekawi mnie tak samo:)

Marysia1407

Od "To", wcześniej fascynowalem się ekranizacjami jego powiesci.

BelzeBoobies

Ja zaczęłam od "Lśnienia" (mogę czytać w kółko i zawsze boję się tak samo), po książce "Ręka Mistrza" trochę sie zniechęciłam, ale potem w jedną noc przeczytałam "Dolores Claiborne" i od tamtej pory pochłaniam wszystko co tylko napisze Pan King:)

JakTylkoChcesz

Za kilka dni premiera "Ostatniej Warty"

Marysia1407

Moja od filmów. Filmy skłoniły mnie ku jego książkom.

Marysia1407

Zacząłem od "Ostatni Bastion Barta Dawesa", który niestety mnie zawiódł. Po rocznej przerwie sięgnąłem po "Lśnienie" i poszło

Marysia1407

U mnie zaczęło się od "Desperacji". A potem już poszło :)

Marysia1407

"Miasteczko Salem" :)

użytkownik usunięty
Marysia1407

"Carrie".

"Smętarz dla zwieżaków" :D

Marysia1407

Martwa Strefa :)

lonka_12

Wielki Marsz.

Jakoś przełom podstawówki/gimnazjum. To był moment w którym przeszedłem z Przygód Trzech Detektywów i Szkoły przy Cmentarzu na wyższy level czytelnictwa.

Ale jak mnie Wielki Marsz pochłonął tak z miejsca, do dziś, już od 16 (? albo i więcej) lat jestem fanem Kinga.

Danielski64

Muszę to skomentować ;)
Dla mnie do dziś najlepszy jest Wielki Marsz, ex aequo z serią Mroczna Wieża. :)

Choć przyznam, że raczej nie lubię horrorów, i te parę tytułów Kinga, które czytałem, to przynajmniej częściowo miały wątek SF.

Marysia1407

"Dolores", skądinąd przeciętna literatura,
za to adaptacja w wykonaniu Taylora Hackforda, z kreacjami Jennifer Jason Leigh, Kathy Bates i Davida Strathaina - wybitna!

Marysia1407

Chyba nigdy nie zostałem jego fanem, koło 92-94 roku próbowałem przeczytać Podpalaczkę i Oczy Smoka.
Oba były fatalne, nudne, nawet 10 % nie dałem rady strawić.
Potem po 10-12 latach wpadły mi w ręce 2 pierwsze tomy Mrocznej Wieży, i to było GENIALNE !
Jeszcze kilka potem przeczytałem, takie z wątkiem SF, bo nie lubię horrorów.
I znów trafiłem na dzieło znakomite, genialne - Wielki Marsz .
Do dziś to jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem :D

Montago

"Wielki marsz" i mnie zachwycił. Z własnego doświadczenia polecam "Dallas '63" czy chociażby "Pana Mercedesa" myślę, że się nie zawiedziesz.

Marysia1407

Komórka :)

izalek16

Przykro mi :( jedna z jego gorszych książek

celebes

a widzisz :) od niej zaczęłam swoją przygodę z Kingiem :) na szczęście mnie nie zniechęciła, wręcz odwrotnie

Marysia1407

Misery

Marysia1407

"Misery".

użytkownik usunięty
Marysia1407

U mnie chyba "Miasteczko Salem", bodajże w 2010 roku, uruchomiło zainteresowanie jego twórczością.
Za Kinga zabrałam się zresztą dość późno (wolałam czytać Grahama Mastertona czy Jonathana Carrolla), ale rzecz jasna znałam filmy na podstawie jego książek (Carrie, Zielona Mila, Skazani na Shawshank czy Lśnienie). Potem zabrałam się za zbiór opowiadań ("Szkieletowa Załoga", "Nocna zmiana", "Wszystko jest względne") i muszę przyznać, ze umie budować napięcie i grozę w swoich powieściach :)

Marysia1407

Pan mercedes

Marysia1407

Podobnie jak dla kilku innych forumowiczów, pierwsza była "Misery", to było w czasach szkoły średniej, bardzo dawno temu. Do dzisiaj zresztą uważam, że "Misery" to najlepsze dzieło Kinga i na pewno umieściłbym ją w Top10 najlepszych książek, jakie dane mi było przeczytać. Dzięki odkryciu twórczości Stephena Kinga przestałem czytać typowe horrory, którymi się wtedy fascynowałem, Guy N. Smith i inni podobni autorzy jakoś blado wypadali przy Kingu ;)

Marysia1407

Zacząłem od "Lśnienie". Aktualnie mam już na koncie 27 przeczytanych książek Kinga, 2 aktualnie czytam ("Czarna bezgwiezdna noc" i "Przebudzenie"), a moim celem na rok 2019 jest przeczytać wszystkie :)

celebes

i jak idzie?

sylwia2010r

Zdecydowanie wolniej niż wtedy, bo z nadmiaru King mi się przejadł i zacząłem jego dzieła przeplatać innymi książkami. Mimo to od tamtej pory przeczytałem wspomniane "Czarna bezgwiezdna noc" i "Przebudzenie", a także: "Twarz w tłumie", "Szkieletowa załoga", "Historia Lisey", "Cujo", "Outsider", "Ręka mistrza", "Podpalaczka" oraz "Mroczna połowa". Teraz czytam "Bazar złych snów", więc jak skończę to będę miał 38 ukończonych.

Marysia1407

Miasteczko Salem - do tej pory mój numer 1 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones