Sidney Lumet

Sidney Arthur Lumet

8,2
3 336 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Sidney Lumet

: „Dwunastu gniewnych ludzi” (1957), „Zmierzch długiego dnia” (1962), „Fail-Safe” (1964) i „Pracownik lombardu” (1964) oraz co najmniej dwanaście filmów wybitnych" (w: A. Helman, Intelektualne kino Sidneya Lumeta, „Kino” 2002, nr 5, s. 20) – to opinia Franka R. Cunninghama, autora monografii o Sidneyu Lumetcie.
Zaiste, trudno z tym polemizować.

mulholland_2

Nie uznanie "sieci" czy "serpico" za arcydzieło zaiste zakrawa o kuriozum, wielki mi znawca. :P
mulholland_2 - warto też mieć swoje własne zdanie i samodzielnie myśleć, a nie tylko bazować na opracowaniach.

kyle_reese

Pieskie popołudnie. To jest proszę państwa arcydzieło.

litwosxd

Polemizowałbym, dobrze wyreżyserowany film, z świetną grą Al Pacino, ale jeśli chodzi o treść to dość płytki , to raz a dwa zawiera wątki które przez innych mogą być odebrane jako niesmaczne.

kyle_reese

Sieć a przede wszystkim Serpico to słabsze filmy od Pieskiego Popołudnia, które moze być uznane za arcydzieło.

kyle_reese

Serpico w większej liczbie zawiera wątki które niektórzy mogą uznać za niesmaczne - korupcja w policji :-)

RealKalps

Nic mądrego nie powiedziałeś: wstręt czy oburzenie może powodować różne rzeczy.

kyle_reese

Ja nie powiedziałem nic mądrego. Ty za to, "recenzując" Pieskie Popołudnie napisałeś coś głupiego. Stwierdziłes mianowicie że film nie jest arcydziełem, gdyż "zawiera wątki, które przez INNYCH mogą być odebrane za niesmaczne". Kim są zagadkowi INNI? Inni niż Ty? I o jakie tajemnicze wątki chodzi?
A swoją niemądrą wypowiedzią chciałem Ci jedynie uświadomić że właściwie każdy film może zawierać WĄTKI NIESMACZNE DLA INNYCH. Idąc Twoim tokiem myślenia Czas apokalipsy napewno nie będzie arcydziełem (wojna jest niesmaczna), Casablanca nie będzie arcydziełem bo ktoś (ktoś inny, rzecz jasna) gardzi miłością i każdy film poruszający taki wątek będzie niesmaczny. Czlowiek Słoń Lyncha będzie wyjątkowo niesmaczny, pokazując okrucieństwo i pogardę i z tego względu nie można nazwać go wybitnym filmem, bo zawsze znajdzie się ktoś (inny) kto powie inaczej. Z Twojej wypowiedzi jasno wynika że masz monopol na definiowanie filmów, za pomocą tego jakiej tematyki poruszają... co, moim skromnym zdaniem jest strasznie głupie.
Pozdrawiam :-)

kyle_reese

To tylko cytat...

mulholland_2

Słabo sie znasz...

Lipiniorz25

Helman Alicja, Intelektualne kino Sidneya Lumeta, "Kino" 2002 nr 5, s. 20-21. Polecam!

mulholland_2

I ja jeszcze nic obejrzałam od tego pana! Trzeba to koniecznie nadrobić!

Ksiezniczka_Mordoru

"Jest takie powiedzenie: jeśli film porównać do ukochanego ciała, to podejście widza jest podejściem kochanka, a podejście filmoznawcy – podejściem chirurga. Otóż proszę państwa, nigdy nie czuję się chirurgiem, nawet jeśli rozbieram to ciało na części, to robię to z miłością."

– Alicja Helman
:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones