Shelley Duvall

Shelley Alexis Duvall

7,2
6 463 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Shelley Duvall

Oglądając Lśnienie nie uważałem Shelley za okaz piękna, ale wraz w wiekiem i po kilku obejrzanych wywiadach muszę przyznać, że była ona naprawdę piękną kobietą. Jej duże oczy i dość duże zęby są całkiem urocze i na wielu zdjęciach wygląda niczym modelka z portretów renesansowych. Ma taki staroświecki typ urody, który nie każdemu się może podobać. Mi się podoba. Aktorsko bardzo niedoceniona bo jej kapitalny występ w Lśnieniu, w którym jej emocje były w pewien sposób wzmocnione przez godne krytyki traktowanie Kubricka, został nagrodzony Złotą Maliną. Nie dość, że dużo wycierpiała na planie filmowym, to jeszcze taki policzek w twarz. Ostatnio dowiedziałem się co się z nią dzieje i dość przykre jest, że wszystkie te doświadczenia z Lśnienia miały na nią tak ogromny wpływ. Obecnie jest cieniem samej siebie, jest zaniedbana, wygląda jak bezdomna a i psychicznie też jest z nią źle. Szkoda, że tak to się skończyło w jej przypadku. Mam nadzieję, że jeszcze uda jej się stanąć na nogi.

Nekros97

Dzisiaj przeczytałam że wraca do aktorstwa i właśnie kręci sceny do nowego filmu. Ja również uważam że była naprawdę urocza, zwłaszcza w „Brewster McCloud” Altmana a krzywe zęby tylko dodawały Jej uroku. Ja interpretuje Jej Wendy ze „Lsnienia” jako pozbawioną pewnosci siebie, totalnie zdominowaną przez męża alkoholika ofiarę przemocy domowej i uważam że odegrała tę rolę wzorowo.

LauraPalmerr

Jeśli to prawda, to bardzo fajnie. Mam nadzieję, że psychicznie już z nią lepiej mimo tego, że podobno przerwała wtedy terapię u tego doktorka. W Lśnieniu zagrała tak autentycznie, że nie wyobrażam sobie, by dało się to zagrać lepiej niż ona.

Nekros97

Już skończyli kręcić ten film. Są zdjęcia z planu i trailer.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones