Scarlett Johansson

Scarlett Ingrid Johansson

8,2
109 434 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Scarlett Johansson

W internecie czytałam, że wiele osób bardzo krytykuje Scarlett Johansson za to, że wziąć udział w ekranizacji "Ghost in the Shell", a niektórzy ludzie nawet podobno są wściekli i protestują - ale dlaczego? Problem leży w tym, że jako osoba troszeczkę starszej daty absolutnie nie interesuję się anime i tak naprawdę nawet dokładnie nie wiem, co to jest to "Ghost in the Shell" (nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałam) i tym samym nie mogę zrozumieć dlaczego Scarlett jest tak bardzo krytykowana za udział w tym projekcie. Czy ona nie pasuje do tej roli?? Czy jest jakiś inny powód tych protestów?? Może znajdzie się jakiś fan anime który wytłumaczy mi w czym rzecz...

DamaMarcia

Oglądałem kiedyś ten anime na VHS. Sądzę, że chodzi im o wygląd. Pewnie woleliby Japonkę.

DamaMarcia

Ja myślę że jakby ją ucharakteryzować to było by dobrze , ale zauważyłam że w polsce ludzie jej nie lubią i większość krytykuje ją za grę aktorską i wygląd (wystarczy sobie poczytać inne wpisy na forum) ,co dla mnie jest niedorzeczne bo to bardzo dobra aktorka. A gdyby zobaczyć zagraniczne strony (np.IMDb) to wyhodzi na to że w naszym kraju jest wyjątkowo nielubiana.

DamaMarcia

Ghost in the Shell to klasyk anime, mangi i science fiction (a konkretniej z nurtu cyberpunk), wiele superprodulcji science fiction inspirowało się tym filmem, z Matrixem na czele. Ambitna, artystyczna produkcja poruszająca filozoficzne dylematy dotyczące natury człowieka. Jeżeli ktoś interesuje się sf i nie jest ignorantem ograniczającym do amerykańskich blockbusterów powinien zdać sobie z tego sprawę. Za amerykański remake biorą się twórcy Królewny Śnieżki i Łowcy i Tomb Rider (scenariusz)- co zapowiada, że będzie to kolejne, puste, banalne widowisko sf. Do tego, zamiast dbać o wierność z pierwowzorem, do głównych ról wciskają amerykańskich znanych aktorów. Oto dowód- do roli Motoko, ikony anime/mangi sf zamiast osadzić azjatycką aktorkę, albo kogoś o orientalnych rysach, wciskają Johansson. Bo jest podobna? Nie. Bo jest wybitną aktorką? Też nie. Bo jest teraz na topie- atrakcyjna blondynka bez szczególnych zdolności aktorskich ma zastąpić Motoko. To tak, jakby do roli Larry Croft zatrudnić czarnoskórą Zoe Saldane. Jak dotąd wszystko wskazuje na to, że zamiast Ghost in the Shell (czyli duchowego spadkobiercy Łowcy Androidów) dostaniemy nieoficjalny film o Czarnej Wdowie, albo drugą Lucy.

szmyrgiel

film nie ma być wierny z pierwowzorem, teraz film ma przede wszystkim zarobić ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones