Ryan MurphyI

Ryan Patrick Murphy

8,2
2 154 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Ryan Murphy

I jaka różnorodność serialowa -horror, musical, dramat!

Bardzo cenię takich twórców. To wizjoner;)

nan_s

Fakt. Każdy kolejny sezon AHS zaczyna się świetnie. Za każdym razem pierwsze 5 odcinków wciąga. Niestety potem serial staje się miałki i rozbebłany. Odcinki stają się przegadane, z małym szokiem żeby utrzymać widzów. Poznajemy całe rzesze bohaterów, którzy nas nie obchodzą, bo każdy z nich za chwilę może zginąć. Ba! Cześć z nich nie jest w stanie przeżyć jednego odcinka. Czemu ma mnie obchodzić dramatyczne back story Lady Gagi, które jest wepchniete w jeden flashbackowy odcinek, skoro potem historia mogła by to sama opowiedzieć? Gość sypie banałami, łącząc je z szokujacymi i niecodziennymi sytuacjami.

Podobne rzeczy działy się ze sprawą OJ Simpsona. Gdyby nie szalona ucieczka z prędkością 40 km/h i inne historyczne wydarzenia, serial stałby się nieznośny do oglądania (żeby nie powiedzieć nudny) znacznie wcześniej.

Jeżeli Netflix nie chce ucierpieć przez jego pomysły, nie mogą mu dać wolnosci twórczej.

Leori

Coś w tym jest, że każdy pomysł - nawet najlepszy się po pewnym czasie wyczerpuje.

Chodzi mi o to, że R. Murphy ma niesamowitą wyobraźnię - i ma pomysły, które tworzą znakomite historie.
Akurat AHS nie oglądałam.
Ale widziałam i Glee i American Crime Story - i uderza w tych serialach znakomity pomył na serial. Masz rację, że są też obniżki formy - zwłaszcza w Glee np. - ale jest też i świeżość, i znakomite wykonanie.

Moim zdaniem cała sprawa OJ Simpsona - to jak została pokazana - to arcydzieło od początku do końca. Bo ze zwykłego procesu kryminalnego, który zna cała świat - Murphy akurat wydobył na światło dzienne np. panią prokurator, pokazał cały kontekst sprawy, także rasowy, przemoc itp. Owszem - ucieczka też była - ale mnie bardzie uderzyły historie adwokatów, pani prokurator, policjantów itp. Nie OJ był w tym najważniejszy.

Czyli akurat na swobodę i wolność twórczą temu artyście warto pozwolić - czyli NETFLIX pewnie wie co robi.
Inna sprawa, że każdy twórca potrzebuje też konstruktywnej pomocy:) Np. wszyscy zobaczyliśmy kim stał się ( tj. jakim twórcą się stał) George Lucas bez kontroli nad sobą:)- choć przecież i on ma wyobraźnię ogromną:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones