Rory Kinnear

Rory Michael Kinnear

7,2
10 212 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rory Kinnear

wcześniej obejrzałam kilka innych rzeczy z jego udziałem, między innymi "Hamleta". Ten facet to diament. Przewrócił do góry nogami całą moją definicję dobrego aktorstwa, cały mój prywatny ranking ulubionych aktorów. Mam wrażenie, że nic nie widziałam, nic nie słyszałam i nie mam pojęcia o niczym. To jest warsztat, warsztat i jeszcze raz warsztat, człowiek który wydaje się kompletnie przeźroczysty na zdjęciach, w każdej swojej roli błyszczy i nie można oderwać od niego wzroku, tyle emocji, ile on potrafi przekazać swoim głosem, to jest dane tylko nielicznym. Chciałabym zobaczyć go kiedyś na żywo w teatrze.

omnia

no niestety w Penny Dreadful jest tak słaby i źle dobrany że zaniża ocenę serialowi ...

mieszkoxxx

Serio? Według mnie idealnie. A Sarita zrobiła mu takie mejkap i blizny, że się zakochałam, mimo że prywatnie koleś wygląda jak księgowy.

omnia

to co się Tobie podoba mi się nie podoba :P ... nie pasuje mi do tej roli, i uważam że ma mega słaby make up.

mieszkoxxx

:) no to sobie nie pogadamy, ale i tak coś napiszę, bo w sumie czemu nie. Mejkap jest zgody z tym, jak go opisała droga Mary w swojej książce, a że generalnie kojarzy się z powiatową kapelą deathmetalową tudzież innym Pulpetem (co zrobi wszystko dla miłości), to już znak czasów, że tak powiem i według mnie efekt zamierzony. On jest w ogóle z ryja taki właśnie Rory; duży acz wymoczkowaty a dzięki temu mejkapowi wygląda trochę jak dojrzały mężczyzna a trochę jak dziecko, trochę wrednie a trochę łagodnie. To jest ważne, bo ta postać miała być takim trochę dzieckiem, które uczy się wszystkiego na nowo ( po drodze użalając się nad sobą na maksa i urywając parę głów - no ale to już wina scenariusza). Jasne, można było wybrać do tej roli gościa, który miałby ostrzejsze rysy, wredniejszą twarz i byłby mniej ciastowaty, ale nie wiem czy ktokolwiek umiałby wyrecytować monolog z trzeciego odcinka z takim pięknym fochem jak Rory :). Gość zrobił kawał dobrej roboty, bo zbudował tę postać od podstaw, dał jej nowy głos, nową mowę ciała, nową mimikę ( normalnie ma zupełnie inny głos i inną ekspresję) ale też nie przeszarżował, o co w tym przypadku byłoby nietrudno. No i dzięki temu autentycznie wzrusza, przynajmniej mnie.

omnia

Omniu podpisuję się pod Twoim postem rekami i nogami!Ten facet to diament, a widzialas 4 odcinek 3 serii Penny Dreadful, tam to juz jest totalny popis jego aktorstwa.

milenasy

Ha! Czy widziałam? Dwa razy i pewnie jeszcze nie raz do niego wrócę :). Mistrzostwo świata i okolic :).

omnia

Zgadzam się, jest rewelacyjny. Dopiero zacząłem oglądać, ale najbardziej przekonał mnie z całej obsady.

Serge91

Minął już jakiś czas odkąd skończyłem oglądać PD i muszę powiedzieć, że Kinnear zrobił na mnie ogromne wrażenie i to do tego stopnia, że bardzo często powtarzam sobie fragmenty trzeciego i ósmego odcinka pierwszego sezonu, w których występuje.
Słychać i widać, że to przede wszystkim aktor teatralny. Jego mimika to jedno, ale to, w jaki sposób moduluje on głos (oraz ogólnie sposób jego mówienia - specyficzny, teatralny) - to jest dla mnie perfekcyjna gra aktorska.

Dużo szukałem gdzie kupić albo obejrzeć online Hamleta i Otella z National Theatre, ale niestety bez powodzenia. Szkoda, bo podobno rewelacyjnie tam wypadł.

użytkownik usunięty
omnia

Zgadzam się w 100%.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones