Roberto Benigni

Roberto Remigio Benigni

9,0
10 060 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Roberto Benigni

Chyba najbardziej okazała celebracja wygranej w historii tej nagrody, coś pięknego.
Jednak jedno mnie nurtuje: skoro jego zwycięski film "Życie jest piękne" jest z 1997 to dlaczego
został wyróżniony nie w 1998 a dopiero w 1999 roku? Myślałem, że Akademia przyznaje nagrody za
ostatni rok, dziwne.

Adrianis

Premiera: 20 grudnia 1997 (świat) także podejrzewam, że mogło być już po ogłoszeniu nominacji za rok 2007. No, ale to tylko moje przypuszczenia.

chudyWKS

Akademia przyznaje Oscary za rok, kiedy dany film był w dystrybucji w USA. Życie jest piękne - premiera włoska 1997, premiera amerykańska 1998, Oscar 1999; Ida - premiera polska 2013, premiera amerykańska 2014, Oscar 2015.

Adrianis

Właśnie przed chwilą obejrzałam - rzeczywiście okazała celebracja :) Ale się cieszył ;p

Adrianis

Nie wiem czy pytanie aktualne, ale filmy do kategorii film nieanglojęzyczny powiedzmy z Oscarów 2017, zaliczają się od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r. i liczy się pierwsza premiera, nie ta w USA, tylko pierwszy raz gdzie był puszczony. Może być puszczony na jakimś festiwalu, ale nie może mieć premiery w TV lub w internecie.

Adrianis

Hally Belly lepsza
https://youtu.be/llgL7mGYVTI

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones