Piotr Dumała

6,9
244 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Piotr Dumała

Zaczarował mnie jak miałam jakies 12-13 lat, w TV publicznej leciał wówczas program pod bodajże tytułem "Świat filmu animowanego". Program był prowadzony przez Piotra osobiście, i prócz Jego filmów (Czarny kapturek, Wolność nogi, Ściany, Latające włosy i Łagodna), można było zobaczyć takie perełki polskiej animacji, jak "Tango" i "Oj, nie moge się zatrzymać" Rybczyńskiego, "Jak działa jamniczek" Antonisza, "Chronopolis" Kamlera...
Szkoda, że teraz nie ma co liczyć, że puszczą w tv taki program.... bądź powtórzenie.

Potem olśnienie "Kafką" i długie wyczekiwanie na "Zbordnię i Karę". Ta ostatnie wizulanie jest wspaniała, ale ... rozczarowała mnie trochę. Swego twórcę ponoć również... Widac po prostu, że ten film zmęczył Dumałę - wpierw twmat chodził za nim latami, potem latami go tworzył w piwnicy... i chyba coś na koniec pękło.

Teraz czekam, co wyjdzie z najnowszych filmów Dumały, łączących film aktorski z animacją: "Las" i "John Dee". Na pewno coś innego :-)

użytkownik usunięty
daimona

pilnie poszukuje 2 filmow:pierwszy to "Tango" Rybczyńskiego a drugi "Łagodna" Dumały.Prosze o pomoc w poszukiwaniach:)

Mam oba. Pozdrawiam!
Dodam, ze "Łagodną", "Zbrodnię i Karę" oraz "Kafkę" mozna kupić na DVD.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones