Paweł Pawlikowski

Paweł Aleksander Pawlikowski

8,0
2 814 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Paweł Pawlikowski

Proponuję uczynić polskiego oskara asumptem do oglądania polskich - europejskich - nie holiłudzkich filmów.

Sama mam w tym obszarze pewne zaniedbania, bo to zazwyczaj kino trudniejsze, na które nie zawsze ma się siłę i ochotę (od festiwalowego święta), zwłaszcza wieczorkiem łatwiej sięgnąć po coś amerykańskiego, nie wymagającego pomyślunku, a kino ambitniejsze odłożyć na wieczne nigdy. Takich tytułów nazbierało mi się multum - do tego stopnia, że dokładnie wiem, co mam do nadrobienia (konkretne tytuły, nazwiska, tematyki). Teraz chcę wreszcie się za to wziąć, toteż ogłaszam sobie miesiąc z kinem europejskim (albo ogólniej: światowym minus USA). Amerykańskiego tytułu nie obejrzę w tym czasie ani jednego. Oczywiście starym dobrym zwyczajem postanowień: zaczynam dopiero od jutra (tzn od marca) ;]. Publikuję, żeby dotrzymać słowa, a może zdopingować innych.

Dołączy ktoś? Celem może być 1 polski film na tydzień, lepsze ratio filmów europejskich do obejrzanych (choćby i 1 taki tytuł na 8 obejrzanych). Cokolwiek, co będzie dla użytkownika wg jego perspektywy wyzwaniem.

Piszę to pod egidą Pawlikowskiego bo i z Jego ust padały takie nadzieje (że może zachęci twórców czy publikę do 'takiego' kina), ale to chyba idea dobra uniwersalnie, nie tylko dla entuzjastów reżysera. No to ktoś-coś, hmmm? Jakby ktoś był zainteresowany to można się tu dopingować, synchronizować w oglądaniu konkretnych tytułów, wymienić wrażeniami po obejrzeniu, a także zakończeniu 'akcji' itd.

creep_

Dobra idea, mam nadzieję, że zdobędzie choć umiarkowaną popularność. Ja się nie podpiszę, bo już sporo europejskiego (w tym polskiego) kina oglądam, ale życzę powodzenia!

Sqrchybyk

Dziękuję. Fajnie byłoby gdyby tu się ludzie powpisywali, nawet żeby podpatrzeć na ich profilach, co by tu obejrzeć (choć mam i tak długą listę do nadrobienia, co przyznaję wstydliwie).

creep_

Btw od 8 marca TVP zacznie przybliżać twórczość Pawlikowskiego, można się było tego spodziewać (albo jakiegoś BOX-a). Pewnie niektórych utwierdzi to w przekonaniu, że nie warto płacić abonamentu :)

http://www.tvp.pl/kultura/propozycje/filmy-pawla-pawlikowskiego/18985790

creep_

I trzeba było aż Oscara, żeby to tego doszło... Ale takie "Lato miłości" chyba leciało na TVPKultura - jedynym kanale wartym abonamentu :)

Sqrchybyk

TCM też spoko, tylko mogliby dać opcje napisów.

NickError

No właśnie... Dlatego ja wolę MGMHD - zgrubsza to samo co TCM (wiele filmów się powtórzyło), a zawsze jest wersja z napisami do wyboru. No i HD...

Sqrchybyk

Starsze filmy ogląda się jeszcze dość dobrze, ale "Chłopców z ferajny" zniszczyli tak niemiłosiernie, że aż przykro było patrzeć. No i kiedyś nie dawali reklam.
Dobra, cofam poprzedni post :p

Sqrchybyk

Lepszy bodziec w postaci oscara niż np. czyjejś śmierci. Zwłaszcza, że Pawlikowski jeszcze młody ;].

creep_

Tyz prowda...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones