Paul Thomas Anderson

8,3
5 792 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Paul Thomas Anderson
GhostFace

Ja czekam jak diabli, tak w ogole to nie widzialem - wstyd sie przyznac - jeszcze zadnego jego filmu i mam zamiar to nadrobic. Gosciu wydaje sie robic postepy, sadze, ze skoro kreci faktycznie tak udane obrazy, to w przyszlosci dostanie Oscara. Byle nie tak pozno, jak Robert Altman czy Martin Scorsese, lub w takiej kategorii, jakiej wygral Stanley Kubrick - efekty specjalne;) Ale na szczescie to ostatnie mu raczej nie grozi:P

Thommy

ojojoj to nadrabiaj, naprawde kazdy wczesniejszy jest wart uwagi.

GhostFace

To on powinien zgarnąć Oscara! Jak widać "akademia filmowa" nie dorosła do takiej klasy dzieła...

gongal

Moze i powinien dostać, ale na pewno nie za Az poleje się krew, który jest jego najsłabzym filmem według mnie.

fidelio

zerknąłem w twoje oceny(chyba nie powinienem) i zabiłes mnie. THERE WILL BE BLOOD-3??? LWIE SERCE-7???????? Twoje oceny to mocno subiektywna sprawa, ale musisz wiedziec że nazywanie TITANICA ''szczytem artyzmu'' jest nieporozumieniem.

GhostFace

jeszcze jedno- z twoim podejsciem do filmów musisz tracic wiele przjemnosci przy ich oglądaniu, to przykre. Chyba nazbyt krytycznie podchodzisz to niektórych ARCYDZIEŁ, a gówna na piedestał wyprowadzasz.

GhostFace

Ghostface co do ocen:

Therre bwill be blood ma 3, gdyż zanudił mnie na śmierć. A żaden film nie powinien nudzić.
Lwie serce w swoim gatunku jest filem dobrym, dlatego dostał słabe 7 .
Akuerat setek ocern musiał wybrać oceny najabzredij spolaryzowane i to filmów, które minie mają zer sobą absolutnie nic wspólnego.

Jezeli chcialeś powrwnoać mje oceny to tgrzeba bylo porownać Theere will be blood z innym dramatem.

Ja oceniama każdy film krytycznie i w moich ulubionych np. nie ma filmów, które zawierają jakieś błędy albo powazne potknięcia.

Co do Titanica, to dlaczego uwazasz, ze nie mam prawa mowic, ze to wielkie osiagniecie?

Titanic dostał 11 Oscarów, 14 nominacji.
Srednia ocen w Rotten Tomatoes: 82%
Srednia ocen w IMDB: 7/10
Filmweb: 8,06
Film dostała tez chyba Złote Globy.
Polscy krytycy z magazynu 'Film" dali 5 i 6 same temu filmowi.

Jak widąć ma wysokie oceny wszedzie.


fidelio

to sprawdz sobie oceny THERE WILL BE BLOOD na IMDB i Rotten, potem porównaj z TITANICIEM,

Titanic to jest wielkie komercyjne osiągniecie - największe nawet, ale napewno nie artysyczne.

GhostFace


"Titanic to jest wielkie komercyjne osiągniecie - największe nawet, ale napewno nie artysyczne."

A dlaczego nie artystyczne? Bo film dużo kosztował? To jawna dyskryminacja!
Trzeba to wreszcie jasno powiedzieć. Kino artystyczne nie jest niskobudzetowe, moze byc tez wielkobudzetowe. Dość już tych schematów!

Titanic jest jak najbardziej arystycznym kinem. Mozesz uwazać, ze jest nieudanym filmem, ale nie możesz zaprzeczać, ze jest filmem artystycznym.

Kino komerycjne to np. Piraci z Karaibów. Komercja to po prostu czysta rozrywka, pusta w srodku. 2 godziny na spedzenie wolnego czasu be zadnej refleksji.

Titanic jest probą przybliżenia tragedii, zrozumienia jej, perfekcyjnego wrecz odtworzenia tej historii, w nadziei by nigdy to sie juz nie powtorzylo.

To film o wyzwaniu rzuconemu przez ludzi wobec Boga, o pysze i chęci panowania nad cąłym swiatem.
To film który znakomicie pokazuje epokę fin de siecle w koncowej swojej fazie. Titanic to metafora swiata podzielonego na arystokrację i biedotę, co swietnie poakał Cameron. Swiat sprzed wielkiej wojny, sprzed rewolucji. Titanic to była pływajaca ikona XIX wieku i to wlasnie pokazał Cameron.

Titanic to chyba najwierniej zrekonstruowana historia w kinie. Wsztytsko jest identycznie tak jak było naprawdę.

Wreszcie to film o zetknięciu się ze smiercią i tym, jak roznie ludzie się zachowują w obliczu śmierci.

I gdzie tu widzisz film komercyjny?

Titanic jest komecyjny tylko w tym sensie, że zarobił dużo pieniedzy. To jest z gruntu film artystyczny. Obrazasz Camerona mówiąc, ze to tylko komercja.

fidelio

wszystko OK, ale nie odniosłes sie tu do ocen THERE WILL BE BLOOD, czemu tak przerastaja TITANICA? jak myslisz?



Cameron to moim zdaniem artysta w swiecie komercji najlepszy obok Spielberga tego typu tworca. Titanic to nie tylko komercja, gdyby zrobił to Bay albo inny przygłup to może tak. Dbałosc o detale i talent tworzą wielkiego artyste i wizjonera jakim Cameron jest bez wątpienia. Titanic to komercyjne przedsiewziecie nastawione na ogromne zyski, Cameron wyszedł z tego zadania obronną ręką;)(zyski,nagrody) . Komercja z artystycznym zacięciem - bo Cameron to nie pionek w rękach wytwórni robi filmy jak chce i kiedy chce, to jednak forum Andersona także dosc o Jamesie!

GhostFace

...i nie pisz mi o czym jest Titanic, Dzień Niepodleglosci tez opowiadał o zetknięciu sie ze smiercia jak i Armageddon i co to filmy artystyczne niby bo są w nich poruszane tak wazne tematy jak życie ludzkie?

GhostFace

''Kino komerycjne to np. Piraci z Karaibów. Komercja to po prostu czysta rozrywka, pusta w srodku. 2 godziny na spedzenie wolnego czasu be zadnej refleksji. ''

Titanic pokazał że tak nie musi być...

GhostFace

Nie dzieli się filmów na "artystyczne" i komercyjne. To głupota. Filmy są dobre albo słabe. Titanic to bardzo dobry i treściwy film. "There Will Be Blood" to film jeszcze lepszy, ale ode mnie dostaje tylko 8/10, tyle co Titanic.

_Pablos_

Pablos, swiete slowa, powinienes prawic kazania na mszach swietych zamiast tych chciwych i leciwych ksiezuli w naszym kraju;)

GhostFace

Ja widzialem tylko jego 'Punch-Drunk Love' i krotkometrazowki z tym filmem zwiazane ale juz uwazam goscia za wielkiego tworce. Czy mozna nakrecic nieglupi i tak wywrotowy film angazujac tak bezbarwnego Sandlera?

GhostFace

Żeś przewidział ;D

Kubosorek120

Przewidział. A teraz czas na kolejną wpadkę po "Inherent Vice" czyli "Pinokia". Czekamy i mam nadzieję, że tym razem otrzyma oskara.

La_Pier

"wpadkę"?

Gyp

Niektórzy to chcieliby zaliczać takie "wpadki" ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones