Monika Wierzbicka

7,1
510 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Monika Wierzbicka

Nie zapomnę ich piosenki "rabbits on the grass". Jako smaczek dodam, że w tym teledysku wystąpiła Ida Nowakowska - ta z Teatru Roma :)

Szkoda, że zespół po wydaniu 2 płyt (jedna ze Stanisławem Soyką) zawiesił działalność. Jestem fanem...

12chinczyk

A ja jestem wielkim fanem jej głosu. Zawsze będzie ona dla mnie wredną Miriam Kent z serialu "H2O - WYSTARCZY KROPLA" oraz rozkoszną pod każdym względem króliczką Brydzią z serialu animowanego "MYSZORKI NA PRERII". Notabene doskonale umie podkładać głos kobietom wrednym i podłym, jak tym dobrym i szlachetnym. To nie lada talent :)

kronikarz56

Właśnie Miriam!Od początku mi przypominała Sharpay Evans.Monika Wierzbicka powinna jej też dawać głosu zamiast Magdaleny Krylik

Brandon568

Jeśli chodzi o mnie, to lubię głos zarówno Moniki, jak i Magdaleny. Obie mają przyjemny głos. W sumie myślę, że Magdalena Krylik dała sobie radę jak Sharpey, choć Monika Wierzbicka z pewnością również dałaby czadu. A przy okazji niedawno znalazłem kilka odcinków anime "PINOKIO" z polskim dubbingiem. To znaczy tego anime, które leciało na TVN, bo jest jeszcze drugie anime o Pinokiu i leciało na TVP 1 jako dobranocka i Eleni śpiewała w niej piosenkę. Ale pod każdym względem anime puszczane na TVN jest sto razy lepsze. I w nim Monika Wierzbicka wystąpiła jako koleżanka Pinokia ze szkoły. Taka trochę zarozumiała dziewczyna z bogatej rodziny, ale nawet sympatyczna. Przyznam się, że lubię jej głos. A wiesz, że to ona śpiewa piosenkę do czołówki serialu animowanego "HRABIA KACZULA"? To znaczy w starej wersji dubbingowej, bo w nowej staje się robi to inna osoba. I jak śpiewa tę piosenkę, to ma dość mroczny głos, ale skoro bajka jest parodią horrorów, to mroczny głos Moniki Wierzbickiej tu pasuje :)

kronikarz56

Ja też uwielbiam ,, Pinokia" z wytwórni Tatsunoko.Jest to bowiem bardzo swobodną adaptacja a ŚNIEŻNA WIEDŹMA do dzisiaj mnie czasem prześladuje po nocy:-)A Nippon Animation od lat słynie z wiernych adaptacji powieści

kronikarz56

Osobiście nie uważam że Ania była zarozumiała była dużo milsza od Marki i jego kumpli.I oczywiście od Ogniojada XD

Brandon568

Nippon Animation? Tak się nazywa ta wytwórnia anime? Naprawdę ich wersja "PINOKIA" bardzo mi się podoba. Czuć w niej ducha powieści Collodiego. To już nie ugrzeczniona bajeczka Disneya, którą bardzo lubię i cenię, ale też wiem doskonale, iż "ugrzeczniła" książkę, gdzie przecież Pinokio był chamski, zarozumiały, nerwowy i głupi, a do tego leń, zaś w bajce Disneya jest po prostu naiwnym dzieckiem o złotym sercu, które wpada w złe towarzystwo. Ania? Tak miała na imię ta dziewczynka z głosem Moniki Wierzbickiej? Nie pamiętałem. No, mnie się wydawała troszkę zarozumiała np. w odcinku ze skrzypcami, jak jej Pinokio rozbił niechcący skrzypce, a potem Gepetto zrobił dla niej nowe, to ta nimi tak jakby lekko wzgardziła. Choć przyznaję, że zrobiła to taktownie. Ale lubiłem jej postać. A w odcinku, jak Pinokia adoptował możny pan, to ona właśnie powiedziała pajacykowi, że Gepetto leży chory i żeby go Pinokio odwiedził. He he he... Ogniojad z głosem Tomasza Marzeckiego, jeśli mnie pamięć nie myli. To dopiero przerażający drań, choć swoją drogą dziwi mnie nieco, że z tego bohatera zrobili czarny charakter - w książce był dobrym człowiekiem, tylko udającym bezdusznego drania.

A tak z innej beczki. Wiesz, że w jednym odcinku tego anime wystąpiła Iwona Rulewicz? I to jako czarny charakter? :) Makosia... Brr... Jak sobie przypomnę scenę, gdy przybrała prawdziwą postać, to nawet teraz mam lekkiego pietra :) A powiedz mi, pamiętasz może postać Geeny z ostatnich odcinków anime? Niestety, nie ma ich nigdzie po polsku, ale widziałem je po włosku i strasznie mi się spodobała jej postać. To ona właśnie zdobyła ostatecznie serce pajacyka, choć wcześniej kochał się w Melody, ale Melody jakoś nie walczyła o niego, a z Geeną przeżył kilka przygód, podczas których razem współpracowali i połączyło to ich ze sobą. Naprawdę podoba mi się jej postać. Szkoda, że pojawia się tylko w ostatnich odcinkach. Nawiasem mówiąc anime mają często dla głównych bohaterów urocze ukochane.

kronikarz56

Nippon Animation wyprodukowało ,, Pinokia" z 1976 i to jest wierna adaptacja.A w wersji ze studia Tatsunoko z 1972 zgadzało się raptem kilka rzeczy, jak już powiedziałem swobodna adaptacja

Brandon568

A czy ta wersja z 1976 to jest ta wersja, która leciała na TVP 1? Rzeczywiście była bardziej wierna książce, ale jakoś bardziej podobała mi się ta z 1972 roku, która leciała na TVN. Lepiej ją znam i mam do niej o wiele większą słabość :)

kronikarz56

Zupełnie tak jak ja:-) Tak leciała na TVP1 i chyba niestety tylko tam:-(

Brandon568

Zgadza się - leciała tylko tam jako dobranocka i do tego śpiewała do niej piosenkę Eleni, prawdziwa gwiazda polskiej estrady :) A Pinokio w tej wersji mówił głosem Agnieszki Kunikowskiej, która w filmie aktorskim Roberto Benginiego podstawiła głos Wróżce :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones