Liam Neeson

William John Neeson

8,1
77 528 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Liam Neeson

gdy zaczął grac w filmach akcji. Moim zdaniem jednak w ten sposób ośmieszył liczną armię mięśniaków, nie wiem po co występujących w filmach zamiast występowania w cyrku, np.Ja Wam Dam'ma, Stallowe'go, i tego co łamie kości, co Se gula (boksa). Do filmu nie trzeba eksponatów godnych von Hagensa, tego co preparuje ciała zmarłych i je wystawia, ale AKTORÓW. Neeson pokazał, jak można nie tylko waleniem w mordy, ale i gra aktorską, charyzmą, zwiekszyc napięcie u widza, doprowadzić film niemal do wrzenia.

Wydmin

A jak dla mnie to bardzo sie znizyl grajac w takich filmach. To swietny aktor, powinien grac w ambitnych produkcjach a filmy akcji zostawic innym nadajcym sie do tego typu filmiw. On sie nie nadaje, ona jest zbyt utalentowany. Oczywoiscie potrafi zagrac wszystko, ale szkoda jego talentu dla takich badziewi.

Aretus

Akurat "Uprowadzona" nie jest badziewiem, to znaczy rozpatrując w osobnym dziale "filmy rozrywkowe/ filmy akcji". Oczywiście, gdyby ktoś mi zaproponował: masz tu na weekend do wyboru film z udziałem Neesona - jeden akcji, drugi reżysera niszowego, ale uznanego, to wybrałbym ten drugi. Tak do końca nie wierzę w mit idealnej równoważności np. filmu akcji z ambitnym kinem autorskim, jak np.z filmami Bergmana, czyli uważam, że jednak solą kina są filmy artystyczne, nie czysto rozrywkowe - o tyle bym się z Tobą zgodził. Niemniej pewnym dobrem jest to, że Neeson gra w filmach akcji, bo pokazuje, czym mogą być filmy akcji, jak daleko od jego poziomu są wspomniane "Ja Vam Dam'my", ""Stallowe (Pięści)".

Wydmin

Jednak gdybym mial wybierac film akcji, to z pewnoscia bym wybral cos ze Stathanem lub VanDammem niz z Neesonem. Po prostu uwazam ze Liam nie jest wiarygodny w takich filmach, on jest za dobry na tego typu obrazy. Najprostszy przyklad-- wedlug mnie kultowe dzielo thriller SciFi, - Terminator stal sie takim, glownie za sprawa udzialu w nim A Schwarzeneggera. On "zagral" tam genialnie, idealnie nadawl sie do tej roli - paradoksalnie przez brak talrentu aktorskiego rola smiercionosnego cyborga byla w jego wykonaniu wybitna. Nie wyobrazam sobie na tamten czasy innego oddtworce tej roli. A gdyby mial nia zagarc Liam? On potrafi zagrac wszystko, i z takim cyborgiem dalby sobie zapewne rade, ale... nie bylby wiarygodny . A o to tutaj przeciez chodzi. Dla mnie byloby lepiej gdyby zostal przy rolach typu Oskar Schindler czy Michael Collins.

Przepraszam za literowki.

Aretus

Nawet wklejony w "Terminatora" byłby Neeson wiarygodny. Tak uważam. On wg mnie działa magnetycznie też w tych łatwiejszych filmach akcji. Natomiast Ja Vam Dam jest najsłabszym aktorem tego typu filmów, jest bez charyzmy. Lepszy od niego jest (Pięści) Stallowe a nawet prosty jak złamanie ręki Seagal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones