Krzysztof Stelmaszyk

6,9
11 756 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krzysztof Stelmaszyk

Niech przeprosi za to że publicznie wetknął polską flagę w gówno, albo wynocha z Polski jak mu się nie podoba!

miechOo_

Chyba odswieze ten temacik ; ) Z tego co pamietam,to mowil cos parkach i walajacych sie psich gowienkach wszedzie gdzie popadnie.

elase

To można było zrobić na 1000 innych sposobów, a nie flagą, za którą ginęli nasi ojcowie. Polska jest podobno w ok. 98% katolicka więc gdyby tak w gówno wsadzić krzyż z ukrzyżowanym Chrystusem - też symbolizowało by to rodaków nie sprzątających po swoich psach.

adso41

Pewnie masz i sporo racji.
Nie skupiam sie jednak na tymże incydencie tak bardzo,jak na samym poruszanym temacie,odnoszącym się do porządku,a raczej swobody z jaką psy poruszają się w świecie ludzi.
Zwróć uwagę,iż bardzo dużo porusza się tematów dotyczących adopcji zwierząt,opieki nad nimi (np. w TV),natomiast nikt tak naprawdę nie koncentruje się na rozpowszechnianiu jakiejkolwiek wiedzy,czy jakichkolwiek przepisów dotyczących porządku w miejscach publicznych.
Rozumiem,jakie to ważne,żeby pieska nie zostawić w rozgrzanym samochodzie; a czy właściciel psa rozumie,że ja nie chcę codziennie brodzić w psich kupkach i siadać na mokrej trawce? ;)
To już nawet nie tyle parki,a osiedla (duże,takie budowane jeszcze z ponad 30 lat temu,które oferują dużo zieleni i swobody - rozumiem,że docelowo miały służyć zwierzętom ;) Dziecko po minucie zabawy na osiedlowym trawniczku nadaje się już tylko do prania i przebrania.
Problem więc rozumiem.
Inna sprawa,że była to jakaś prowokacja w słusznej sprawie.Z pewnością nikt obrazić nikogo nie miał zamiaru.

elase

Wetknąć polską flagę w gówno pod wpływem Wojewódzkiego, w amoku wywołanym sytuacją podczas nagrania, bez zastanowienia się nad konsekwencjami i znaczeniem tego czynu, przełamanie się i zrobienie tego wbrew własnym przekonaniom, bo "pasowało do formuły programu", jest jak wzięcie penisa do dzioba przez heteroseksualnego faceta, bo akurat ktoś mu go podstawił, kiedy ten przeżywał orgazm i nie wiedział, co robi. Żenada.

miechOo_

A za co ma przepraszać? Za to, że ma swoje zdanie?
Właśnie BARDZO DOBRZE zrobił!

Ertix_Poke

Jeśli choć raz zdarzyło ci się wyrzucić papierek na ulicy czy nie sprzątnąć po swoim pupilu to Stelmaszczyk ma prawo mieć swoje zdanie i wsadzić zdjęcie twojej matki w gówno?

adso41

Niech ci panowie pojadą do Izraela czy Rosji i wsadzą tam ich symbole narodowe w gówno - tam też się zdarzają tacy co nie sprzątną po swoim psie. Ja po swoim psiaku sprzątam, a mimo to święty dla mnie symbol wylądował w kupie

adso41

Stany Zjednoczone są chyba najbardziej liberalnym krajem na świecie (nie liczę pod wieloma względami zdegenerowanej Holandii, chodzi mi bardziej o wolność wyznania, polityczną, demokrację itp.), a mimo tego Amerykanin za taki gest zostałby surowo ukarany. Bo tam ceni się to, o co walczono, przed każdym domem (prawie każdym, ale przed wieloma) wiszą flagi i to nie tylko od święta, Amerykanie wiedzą doskonale, jaką wartość ma dla nich flaga. Tym bardziej my Polacy powinniśmy walczyć o to, by nikt nie pluł na naszą flagę, nie wtykał jej w gówno czy też szydził z niej, bo do dziś mijamy się na ulicy z wieloma ludźmi, dla których flaga jest czymś świętym, których ojcowie, matki czy rodzeństwo ginęli za wolny kraj, przelewali krew. Akurat w tej kwestii popieram ludzi, którzy radykalnie oceniają występek. Zbyt wielu ludzi ginęło za tą flagę, by teraz jeden pseudoartysta zakpił nie tylko z nich wsadzając flagę w gówno. Obojętnie co miał na myśli, ale sztuka ma to do siebie, że odbiera się ją na wielu płaszczyznach, może on uważać to za nadinterpretację i powiedzieć, że chodziło mu np. o problem psich odchodów na trawnikach w Polsce, ale niestety większa ilość chyba była oburzona jego zachowaniem, zresztą słusznie.

adso41

Nawet jakby wsadził to co w związku z tym? Nic by z tego nie wynikało.
Odnoszę takie wrażenie, że większa ilość ludzi wypowiadających się to pseudo-patrioci.

Ertix_Poke

"że większa ilość ludzi wypowiadających się to pseudo-patrioci." Tu nie chodzi nawet o patriotyzm, pseudo, nie pseudo, chodzi o przyzwoitość, szacunek i nie ranienie uczuć, a ty jesteś chociaż ćwierć przyzwoitym człowiekiem? Zabieranie się za nagłaśnianie problemu psich kup przy pomocy ranienia uczuć Polaków? I jeszcze cała sala młodych klaskających radośnie za marne grosze. Żyd Wojewódzki Polskę ma za nic, ale Stelmaszczyk? Pewnych rzeczy nie robi się po prostu ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Jeszcze żyją ludzie co za tą flagę byli torturowani na Pawiaku, wielu zamęczono na śmierć. Twoje : pseudo-patrioci - To znaczy, że nie możemy reagować jak Żyd źle się zachowuje w stosunku do Polaków, a tym bardziej Żyd mieszkający w Polsce i mający polskie obywatelstwo ….. to nie wolno nam powiedzieć dość ?? Mamy się cieszyć jak Wojewódzki wkłada w psią kupę naszą flagę ?? sprytnie zwala wszystko na "formułę programu", "konwencję", w ramach której można opluwać wszystkich, szydzić ze wszystkiego, by później mówić "szanuję tych ludzi, podziwiam ich osiągnięcia - moja audycja to tylko paralela, przerzutnia, metafora, onomatopeja, aforyzm i wszystkie inne możliwe zabawy lingwistyczne. Ale żeby rasizm, ksenofobia, nienawiść... Skąd! Nigdy w życiu..." Żałosne.

adso41

... z resztą za tę kupę i flagę był wyrok Sądu za Wojewódzkiego dla TVN i kara prawie pół miliona.

adso41

Nie przesadzasz trochę? Nie przeżywaj tego aż tak bo jeszcze na zawał trzaśniesz.
Aktor ma swoje poglądy i się tego nie zmieni. Nie chcę go tu bronić (ani się w to mieszać), chociaż uważam, że zachował się w nie najlepszy sposób. Osoba publiczna powinna dawać przykład, ale to mało mamy teraz wariatów na świecie?
Poza tym, nie ''Stelmaszczyk'', tylko ''StelmaSZyk''.

Ertix_Poke

Oczywiście Stelmaszyk, sorry. Widzę że na koniec zgodziliśmy się co do tego że zachował się źle, ja bym powiedział że dał się po prostu wmanewrować przez Wojewódzkiego i zanim się spostrzegł to było już po fakcie.

adso41

Pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mr_Macphisto

No i po co te epitety? :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones