Konrad Niewolski

4,2
1 068 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Konrad Niewolski

Co Wy myslicie o Niewolskim? Jak czytam z nim wywiady to skłaniam się do wniosku, ze jest to jednak arogancki, bezczelny chłystek, który ma zawyzone poczucie wartosci. Uwaza, ze wszystko wie najlepiej. Zeby nie byc gołosłownym przytoczę dwa wywiady. Przeczytajcie i osadzcie.

To wywiad na filmwebie;
http://www.filmweb.pl/Jestem,wyj%B1tkowy,-,wywiad,z,Konradem,Niewolskim%2C2006-0 8-18,news,News,id=30419 [www.filmweb.pl/Jestem,w...]

A to wywiad ze stopklatki;
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=33032 [www.stopklatka.pl/wydar...]

fidelio

Dziwny typek. Udziela odpowiedzi na pytania, jakby miał zachwiane poczucie rzeczywistości. Moż ei robi/będzie robił dobre filmy, ale ludzi swoim charakterem do siebie w ten sposób nie przekona, a z resztą - on ma to (cytując p. Niewolskiego) 'głęboko w dupie'. 0_o

Pr0t0n

Trafne finalne spostrzezenie Proton. Ale skoro on ma mnie w dupie, to ja jego tez mam w dupie. I więcej filmów jego oglądac nie będę. :)

fidelio

zwykły psycholek na kazdym oddziale szpitala psychiatrycznego mozna poznac takiego geniusza :)... (nieczesto tam bywam ale mysle ze tak ) ...:)....ewidentny kompleks wyzszosci gnębi biedaczka mysle ze gdzies tam w srodku wie ze jest zerem :)

fidelio

Mi sie zdaje że ciekawy typek, i on sie wcale nie wywyzsza, tylko ma głęboko w dupie wszystko. To jest różnica ;)

fidelio

On ma prawo do bycia pewnym siebie bo jest faktycznie dobry w tym co robi. Ma racje ze
czuje sie wyzszy bo w Polskim kinie jeszcze nie bylo dobrych rezyserow. Ci co niby sa
dobrzy, sa dobrzy na Polske gdzie nie mamy wlasciwej skali porownawczej. U nas kroluje
model rezysera pedalka w okularach rozwleczonego, ktory potrafii przepieknie mowic o
rzeczach blachych. Niewolski to pierwszy rezyser z jajami i potrzebujemy wiecej takich
ludzi. Jak ktos tego nie chwyta to niewatpliwie powinien otworzyc oczy i wyjsc ze swojej
komorki.

hidu

Ja najwyrazniej nie chwytam, a rezysreów pokroju Niewolskiego to w innych krajach jest jak psów.
A Ty najwyrązniej nie znasz historii poskiego kina. Kieslowski, Wajda, Zanussi, Bareja, Machulski, Koterski. A z tych nowszych to Smarzowski (Wesele), Jakimowski (Zmruz oczy), Krauze (Dług), Stuhr (Historie miłosne). Niewolski ma się do nich jak cep do piły łańcuchowej. Po jednym bardzo dobrym filmie czyli Symetrii mu odbiło i uwierzył że jest najelpszym rezyserem na świecie. Ale to tylko jego chciejstwo. Palimpsest obnazył jego arogancję. Job też zbiera naegatywne recenzje.

fidelio

Nic tylko lać po tych łysych łbach :) jak zawsze xD

fidelio

ocenianie filmów po wywiadach z reżyserem uważam za wyjątkowo niskie i żenujące. A obrażanie się za to na reżysera i pisanie, że za karę "więcej jego filmów oglądać nie będę" to już szczyt infantylizmu :))))

fidelio

Ja tam jestem za aroganckim dresiarzem:) Przeczytawszy ostatnio wywiad z nim bodajże w Exlusivie (które swoją drogą jest pismem dla nadętych, zblazowanych snobów;)) obiecałam sobie nie oglądać żednych jego filmów.

"Od dziecka widzę ludzi jako psy wylizujące sobie d... na podwórku. Raz na jakiś czas spotykam kogoś, kto jest z mojego gatunku". Luudzie:((

A jakiego to on jest gatunku?

Tuulikki

Dobre pytanie Tuulikki.:)

Mnie rozwaliło cos innego w jednym z wywiadów. Niewolski mówił, ze pisze ksiązkę która zakasuje samego Einsteina i bedzie nową biblią, czymś w rodzaju Nowego Testamentu. Nie wierzyłem własnym oczom, jak czytałem te idiotyzmy...
Wywiad był chyba w Życiu Warszawy albo w Dzienniku - nie pamiętam dokładnie.

fidelio

a nie pomyśleliście, że robi to specjalnie?ma swoje zdanie, co prawda uważa że jest lepszy, ale swoje też przeszedł.A to co on wygaduje jest...polewne i tylko głośno o nim wtedy, a Wy ciągle o nim gadacie.Jak dla mnei robi dobre filmy, technicznie i merytorycznie.Co do Krauzego itd itd co wyżej ktoś wymienił-to racja,ale kuźwa, żeby non stop robić filmy zmuszające nas do mocnych refleksji, użalania się nad sobą, przemyśleń itd itd...ja chcę kino właśnie z jajem! polskie kino, bo polskie kino takowego nie ma.a trzeba mieć twarde kule żeby zaistnieć w świecie.
btw.a o Noblu którego chce zdobyć nie słyszeliście ? :P

wobix

Ja słyszałem tez o Noblu. Ale robienie z siebie pajaca moze sprawia, ze o kims jest głosno, jednak ja tracę szacunek do takie osoby. Czy naprawdę ludzie muszą zachwycać się ludzmi, którzy zycie traktuja tak totalna zgrywę?
Niewolski zrobił genialną Symetrię - jeden z najelepszych filmów we wspolczesnym kinie polskim. Ale Palimpsest i job to zdecydowanie filmy miałkie i nijakie. Nie przenoszą w sobie nic wartościowego. A kino ma byc sztuką, ma pobudzac do refleksji.

fidelio

Jego "Symetria" to IMO najlepszy polski film


W latach 1990-91 studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest jednak absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji (dyplom na Wydziale Administracji i Stosunków Międzynarodowych w 1995)
-niepokorny talent-
to ze jest łysy nie znaczy ze jest dresiarzem a jesli myslisz inaczej to znaczy ze jestes niedorozwiniety

era

A jeżeli ty sądzisz, ze papiery i dyplomy wykluczają chamstwo i arogancję, to jesteś ignorantem. Nie każdy łysy musi być dresem - fakt, weźmy tu np. mojego ojca;), ale łysy w sportowej kurtce nasuwa raczej jednoznaczne skojarzenia?

Tuulikki

Era ja tez uwazam Symetrię za jeden z najelpszych polskich filmów ostatnich lat. Ale mam wątpliwości co do samej postaci reżysera. Zauwaz, ze ostatnie dwa jego filmy były kiepskie (Palimpsest i Job).

fidelio

palimpsest kiepski? - dla mnie zajebisty :)

mimo, że nie studiował reżyserii (o ile mi wiadomo) robi jak na polskie warunki świetne filmy - przykład tego, że talent jest ważniejszy od wiedzy.

oczywiście z powodu swojej pewności siebie jest znienawidzony przez wielu zakompleksionych polaczków... i ja też go nienawidzę jako polaczek :P

lecho9

Heheh... No ja go nie nienawidzę. Bardzo lubie jego Symetrię. Ale arogancki to on jest. A to nie jest zbyt przyjemna cecha.

fidelio

musisz być nieźle tępy skoro palimpsest jest kiepski. każdy kto uważa tak nie zna się na dobrym kinie. al;e Lyncha to się chwali, he ?

fidelio

Czas wziąc udział w dyskusji :)
To prawda "Symetria" jest bardzo dobrym filmem, "Palimpsestu" nie widziałem, ale "Job...." to totalne nieporozumienie. Na razie mój stosunek do jego twórczości jest taki nijaki, ale zobaczymy co powiem, jak obejrze
"Palimpsest". A on sam? Uważam, że talentu mu nie brakuje, bo "Symetria" nie mogła być dziełem przypadku, ale jego styl bycia bardzo mi nie odpowiada. Lubię ludzi innych, takich, którzy patrzą na świat okiem jakiegoś pryzmatu, ale Konrad Niewolski swoją innością mnie odrzuca....

kAMSON

Ja mam właśnie podobne odczucia Kamson. Talent to on ma. Byle go tylko nie zmarnował przez te sowje zachowania.

użytkownik usunięty
fidelio

Jakie znaczenie ma kim jest Niewolski? Jakim jest człowiekiem??? Najważniejsze chyba są jego filmy,ocena jego talentu, a nie jego osobowości!!! Ponadto mam wrażenie,iż Niewolski celowo udziela ,,kontrowersyjnych" wywiadów i chyba osiągnął swój cel: cała Polska zastanawia się: jaki jest ten Niewolski:,,Arogancki dresiarz czy niepokorny talent?"

uważam, że jest po prostu ekscentrykiem, który ma talent. i nawet jeśli jest chamski, arogancki itd. to mi to nie przeszkadza. kto powiedział, że ludzie znani mają być idealni ? a czy mi tacy jesteśmy ? wystarczy wyjść do miasta i zobaczyć ilu chamów wokół. sami często nimi jesteśmy. jeśli jest sobą, to ja to szanuję. jeśli gra - trudno się mówi. symetria i palimpsest to mistrzostwo.

fidelio

No ba no a jak, jak nie po oczach? Tylko powiedźcie mi kto nie wali?

fidelio

Moze i nie ma klasy i szacunku do innych. Ja jestem zdania takiego ze "gra" i tworzy taki image w okolo siebie choc na pierwszy rzut oka wyglada na tworce niezaleznego trzymajcego sie zdala od komercji. Co by nie mowic facet swienie ogarnia nietkore sprawy i wydaje sie byc mimo tego co napisalem powyzej wrazliwy i laczy po prostu w sobie takie przeciwnosci co mnie w cale nie dziwi. Fakt ze jest swietnym obserwatorem i potrafi ogarnac dany temat i zrobic dobry film zmowi sam za siebie.
Dlatego z mojej strony szacunek dla K.N.
Licze ze nakreci jeszcze cos godnego.

fidelio

mnie np. nie obchodzi jaki jest, nie zmieni to mojego podejscia do jego fimow - symetria byla genialna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones