Johnny CashI

John R. Cash

7,9
100 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Johnny Cash

i trochę to dziwne, że tak mało tu tematów. Słyszałam w jednym z dokumentów na jego temat, że w Stanach publiczność nieomal zagłaskała go na śmierć, jak Elvisa. Udało mu się uciec w ostatniej chwili. To był wspaniały głos, wielka kariera, wielkie nałogi i wielka miłość. W przeciwieństwie do Presleya żył długo - na tyle że jego głęboki głos zdążył stracić dźwięczność, a jego legenda "dogoniła" go za życia.

Gdy ogląda się jego ostatni videoklip, zresztą do piosenki, którą "pożyczył" od innego wykonawcy ("Hurt"), trudno się nie wzruszyć. Cash śpiewa cudzy tekst, ale czujemy, że śpiewa o sobie: stary człowiek, który widział i przeżył wiele i "If I could start again / A million miles away / I would keep myself / I would find a way"

Kojarzy się tego pana z country, co w Polsce jest synonimem wiochy. Ale pomyślcie o takim stosunku do country, jako o ignorancji, ktora ogranicza...może warto posłuchać czegoś innego...

Nie nazywano go wprawdzie The King, za to Man In Black. Pięknie brzmi, prawda? :)

Jorjan

Tworca "Hurt" Trent Reznor na poczatku mial sceptyczny stosunek do pomyslu, zeby wyknawaca country spiewal jego kawałek, ale gdy uslyszal wersje Casha byl tak wzruszony, ze powiedzial, ze to już nie jest jego piosenka, ze od tego momentu to jest numer Casha. To mówi samo za siebe. Wielkiej klasy człowiek.

sever

Teledysk do piosenki "Hurt" jest prawdziwym dziełem sztuki. Dostaje dreszczy kiedy go oglądam. W tej piosence oraz w tym teledysku jest więcej treści niz wjakiejkolwiek innej piosence Casha. Dla niego samego musiało to być rozliczenie oraz pożegnanie sie z tym światem. Słychać to w każdym słowie tej piosenki.

Dla mnie najbardziej niesamowity jest moment kiedy Cash siedzi przy suto zastawionym stole i wylewając wino na luksusowe jedzenie śpiewa: "You could have it all/my empire of dirt". Jakby chciał powiedzieć: "Możesz miec to wszystko, ale jakąż to ma wartość. Dla mnie, człowieka który stoi nad grobem, cóż to niby znaczy. Możesz miec to wszystko, ale i tak (cytując inna wielką piosenkę) "Sooner or late, God's gonna cut you down". Dla mnie w tej chwili nie ma to żadnej wartości. Dla mnie to tylko imperium brudu."

Jest to jeden z ostatnich i największych utworów Casha.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones