Jennifer JonesI

Phylis Lee Isley

8,0
657 ocen gry aktorskiej
Produkcja filmu "Małe kobietki" rozpoczęła się w roku 1946. Wówczas jedną z głównych postaci zagrać miała Jennifer. Prawa do powieści Luisy Mary Alcott zostały zakupione przez studio MGM, które zrealizowało film dopiero w 1949 z June Allyson w roli Jo.
Pierwotnie film "Czarna magia na Manhattanie" miał powstać w 1953 roku, a główną role miała zagrać Jennifer. Film powstał 5 lat później, a w postać Gil wcieliła się Kim Novak.
Szefowie studia 20th Century Fox chcieli, aby zagrała tytułową postać w filmie "Anastazja", jednak z powodu ciąży musiała odrzucić ich ofertę. Ostatecznie angaż otrzymała Ingrid Bergman i została w 1957 roku nagrodzona Oscarem za tę rolę.
Była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli doktor Cartwright w dramacie "Siedem kobiet". Ostatecznie postać tę zagrała Anne Bancroft.
Rozważano jej kandydaturę przy obsadzaniu roli popularnej piosenkarki Helen Morgan w filmie "Historia Heleny Morgan", która ostatecznie przypadła w udziale Ann Blyth.
Odrzuciła tytułową rolę w filmie "Laura", którą ostatecznie zagrała Gene Tierney.
Odrzuciła rolę w filmie "Dziewczyna z prowincji", gdyż była w ciąży. Angaż dostała Grace Kelly, która później została nagrodzona Oscarem.
Przed rolą w filmie "Pieśń o Bernadette" aktorka zagrała w kilku cichych produkcjach pod swoim prawdziwym nazwiskiem - Phyllis Isley. Producentom bardzo zależało aby ludzie myśleli że jest debiutantką, dlatego nadano jej pseudonim.
Była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Jane Eyre w filmie "Dziwne losy Jane Eyre", która ostatecznie przypadła w udziale Joan Fontaine.
W 1980 roku Jennifer założyła fundację swego imienia, Jennifer Jones Simon Foundation for Mental Health and Education, na poczet której podarowała milion dolarów.
Pokonała raka piersi.
Była jedną z kandydatek do roli Jane Hudson w filmie "Co się zdarzyło Baby Jane?". Angaż otrzymała Bette Davis.
Rozpatrywano obsadzenie jej w roli pani Robinson w "Absolwencie". Ostatecznie w filmie wystąpiła Anne Bancroft.
Zmarła w Malibu (Kalifornia, USA). Została pochowana na Forest Lawn Memorial Park w Glendale (Kalifornia, USA).
Była jedną z kandydatek do tytułowej roli w filmie "Kleopatra", którą ostatecznie zagrała Elizabeth Taylor.
Była rozważana do roli Tessy Sanger w filmie "Wierna nimfa". Ostatecznie angaż otrzymała Joan Fontaine.
W 1981 zakupiła prawa do ekranizacji powieści Larry'ego McMurtry'ego - "Czułe słówka", z zamiarem wystąpienia w roli głównej. Reżyser filmu James Brooks przekonał ją jednak, by odstąpiła od projektu, bo jest stanowczo za stara do tej roli. Angaż otrzymała Shirley MacLaine, zdobywając za swój występ Oscara.
W listopadzie 1967 roku próbowała popełnić samobójstwo, kiedy to zameldowała się w małym motelu w Malibu i przedawkowała środki nasenne. Znaleziono ją jednak nieprzytomną na plaży i reanimowano.
Przewodnicząca Norton Simon Museum.
Mało brakowało, a otrzymała by tytułową rolę w filmie "Claudia". Do podpisania kontraktu nie doszło, ponieważ producenci woleli zaangażować Dorothy McGuire, która wcześniej zagrała tę rolę na deskach teatru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones