Jayne Mansfield

Vera Jane Palmer

7,2
39 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jayne Mansfield

Polecam film dokumentalny:

MANSFIELD 66/67”

Dokument traktuje o klątwie jaka została nałożona na aktorkę, albo o tym że lubiła się ostro zabawić w kręgach okultystycznych. Na pewno znajdą się chętni do obejrzenia, może ktoś doda do filmwebu bo brakuje w spisie.

Roland_Kirk_Rahsaan

Wiwerzysz w to? ;)

Qjaf

hehe dobre pytanie, czy wierze?

Jest wiele teorii o których fajnie się czyta lub w tymże wypadku ogląda. Ale zaraz, żeby we wszytko wierzyć :P

Czyż nie popuszczasz wodzy fantazji dla czystej przyjemności z tego płynącej?

pozdrawiam

Roland_Kirk_Rahsaan

Jako ciekawostka intelektualna - tak, ale nic wiecej :)

Pozdrawiam :)

Qjaf

A zatem zrozumieliśmy się dogłębnie w tejże kwestii.

Pozdrawiam :)

Qjaf

Wiesz jak to się mówi. W każdym kłamstwie, teorii spiskowej jest zawsze ziarno prawdy więc ... nigdy nie mów nigdy :)

AntyNedzaUmyslowa

Pozyjemy, zobaczymy :)

Roland_Kirk_Rahsaan

Czy to chodziło z tym zdjęciem? Że LaVey przeciął jej zdjęcie na szyi, a w tym wypadku samochodowym straciła głowę?

tequila175

http://www.filmweb.pl/film/Mansfield+66+67-2017-785429 - chyba już ktoś dodał

tequila175

Mniej więcej o to chodziło, ale też o udział w rytuałach satanistycznych itp.

Swoją drogą ciekawy zbieg okoliczności :P

magazyn kultury niepokornej można znaleźć na tenże temat artykuł

Ps. Seans odbędzie się 13.05 godz. 16:30 do tego spotkanie z producentką.
Kinoteka Warszawa

Roland_Kirk_Rahsaan

O rytuałach było też wspomniane w "Hollywoodzki sen Jayne Mansfield", ale dokument nie skupiał się wyłącznie na tym epizodzie. A "MANSFIELD 66/67" sprawdzę. ;)

tequila175

Kiedyś widziałem film o którym wspomniałaś, całkiem przyzwoity dokument szkoda, że taki krótki metraż.

Pamiętam, że zabawnie się zaczyna "Ostatni występ w klubie Biloxie za marne 2000 dolarów" w przeliczeniu na dzisiejszą wartość dolara daje nam to około 8000 dolarów. Za jeden wieczorny występ to nie tak marnie! Ah to Holywood :P

Jeśli interesujesz się gwiazdami z lat 50 polecam film dokumentalny o Bettie Page zwanej mroczną Marilyn.

http://www.filmweb.pl/film/Odkrywaj%C4%85c+Bettie+Page-2012-528934


Pozdrawiam :)

Roland_Kirk_Rahsaan

Bardzo, uwielbiam ten klimat. A ten dokument również widziałam. :D

tequila175

Mnie również pasjonuje złota era holywood, ale w głównej mierze lata 30-40. Szczególnie amerykańskie kino noir.

Gwiazdy lat 50 dopiero odkrywam :)

Ps. Mogła byś polecić mniej znane aktorki lub aktorów i filmy z ich udziałem z lat 50?

Roland_Kirk_Rahsaan

Raczej tych mniej znanych nie znam, również dopiero odkrywam, bo tego jest naprawdę sporo. Filmy z ich udziałem, dokumenty i książki biograficzne. Na razie skupiam się na znanych nazwiskach. Obecnie oglądam serial "Feud" (o Joan Crawford i Bette Davis) - bardzo dobry. :)

tequila175

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić w tejże kwestii, a to tylko kino amerykańskie. Pewnie zabraknie życia, aby obejrzeć wszystkie filmowe perełki. Poznać tych znanych jak i mniej znanych, czasem niedocenianych.

Czy zatem możesz polecić jakaś dobrą, wartą uwagi biografię czy autobiografię?

Od siebie mogę zarekomendować książkę "Historia kina - kino klasyczne" autorem jest Tadeusz Lubelski wyd. Universitas.
Znajdziesz tam dwa rozdziały poświęcone amerykańskiej kinematografii m. in. "Holywood pod znakiem wielkiego kryzysu" oraz "kino amerykańskie lat 50: złota dekada" istna kopalnia wiedzy!

Nie znam tego serialu, na pewno sprawdzę! Dzięki :)
Bardzo lubię Bette Davis.
Czy serial opiera się na wzajemnych relacjach tych dwóch aktorek? Podobno delikatnie mówiąc nie pałały do siebie sympatią...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones