James StewartI

James Maitland Stewart

8,5
10 336 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby James Stewart

Dziękuję tym którzy odali głos na tak wybitnego aktora. To bezsprzecznie jedna z największych osobowość klasycznego kina. Genialny aktor potrafiący zagrać w każdym gatunku a filmy w jakich grał to majstersztyki.

caratheodory

Niestety miejsce w TOP100 to już historia. Musimy się pogodzić, że kinomani odchodzą w cień a panować zaczynają dzieciaki wychowane na Transformersach i Strasznych Filmach. Szkoda...

YahooPL

To ze James Stewart nie jest w Top 20-30 aktorów to kpina
Pokazuje to poziom tego rankingu, jednym słowem żenujący i nie mający nic wspólnego z reczywistością.
We wszelkich rankingach Stewart zawsze sie mieścił w Top 20

Kojak555

Niestety, aktorów urodzonych przed 1940 w rankingu nie uświadczysz. Jest to coś dla mnie kompletnie niepojętego, jak można interesować się kinem i nie doceniać aktorów tej klasy co James Stewart. Dlaczego ludzie nie oglądają starych filmów? Naprawdę tego nie rozumiem, wiem, że do wielu takich filmów ciężko dotrzeć ale też nie jest tak tragicznie. Na Ale Kino i TVP Kultura bardzo często puszczają filmy sprzed roku 60, ja sama obejrzałam większość właśnie w telewizji. Więc dlaczego ludzie ich nie znają?

roybek

Kto chce to znajdzie.
Ja zbierałem filmy stare przez 4 lata i wszystkie mam co chciałem
ponad 1000. Dla chcącego nic trudnego.

Kojak555

Wielki szacun !!! To jest już dorobek warty pokazania dzieciom - moje na pewno zaczną przygodę z filmem od klasyki, bo bez niej jednokrotnie ciężko stwierdzić co we współczesnym kinie jest gniotem a co arcydziełem. Obecnie wyszukuję filmy japońskie Ozu, Mizoguchi - o Kurosawie nie trzeba wspominać - i na nowo uczę się kina. Stewart'a uwielbiam - ten sposób w jaki mówi i gra - NIEPOWTARZALNE !!! Byłbym zainteresowany listą filmów, które posiadasz - wysłałem Tobie zaproszenie do znajomych. Pozdrawiam

tobajer

Ja staram się komu mogę podsunąć stare dobre filmy. Często jest opór... "co czarno białe...?" Ale udaje się czasem Zawrót głowy albo To wspaniałe życie i się nawet młodym podoba, więc jest nadzieja nawet obecnie.

krysiron

POlecam filmy Miyazaki, Kurosawy, KObayashi, Ozu
Dla mnie najwiekszymi rezyserami sa Kubrick, Tarkovski, Bergman, Kurosawa Fellini ale wielu było wybitnych rezyserów conajmniej 30-40
nie tylko ci spoza usa, takze u nich w latach 30-70 zwłaszcza było wielu swietnych.
A James Stewart dla mnie jest w Top 7 ulubionych aktorów
razem z Cary Grantem, Brando, Newmanem, NIcholsonem, Hoffmanem i De Niro.
Pozdrawiam prawdziwych milosników dobrego kina

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones