Harlan Coben

7,6
132 oceny materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Harlan Coben

Absolutny mistrz thrilleru!! Jego książki czyta sie jednym tchem!!Są najlepsze jakie kiedykolwiek ktokolwiek napisał..Wszystkie które do tej pory czytałam są na 1-góra 2 dni. Po prostu nie da sie ich odłożyć.. Wciągają jak żadne inne. Polecam każdemu. Non stop coś się dzieje, do ostatniej kartki.

Tylko nie bardzo rozumiem co Harlan ma wspólnego z filmem..Tyle tylko że na podstawie "Nie mów nikomu" (według mnie jego najlepsza książka) powstał film..

Tak czy inaczej.. ZDECYDOWANE 10/10!!!

Oslica

Całkowiceie sie zgadzam... :) Przeczytałam już wszystkie jego ksiażki, zaczęłam od Najczarniejzego Strachu i pobiegłam do biblioteki po więcej :D Szkoda tyl;ko ze w Polsce nie ukazywały się po kolei... :/
Film Nie mów nikomu słabiutki w porównaniu do ksiażki... Mimo to czekam na dalsze ekranizacje :)

Ajlon_2

Ja na razie przeczytałam tylko Jedyną Szansę i Obiecaj Mi. Książki zarąbiste. Ciągle się coś dzieje. Harlan Coben to jeden z moich ulubionych autorów thrillerów. 10/10 ;]

Kasss_

Super jest bohater Myron Bolitar,mam w domu książki z nim w roli głównej,on i ten jego przyjaciel Win:)Uwielbiam i tym którzy kochają jego thillery polecam także książki Nelsona DeMille,min. Śliwkowa Wyspa, Nadejście nocy i Żywioł Ognia,tam też jest jeden główny bohater John Corey(w takiej kolejności) Pozdrawiam fanów Cobena
10/10

_Tanya_

Ja też uwielbiam książki Harlana Cobena :) Każda jego powieść jest wciągająca, "Tylko jedno spojrzenie" przeczytałam już dwa razy, i wiem , że jeszcze kiedyś do niej powrócę ;]
Zdecydowanie 10/10 :]

Ewc1ol

ja przeczytałam 'bez pożegnania', 'jedyna szansa' 'tylko jedno spojrzenie', 'bez śladu', 'błękitna krew', 'najczarniejszy strach' i muszę powiedzieć, że te książki czyta się jednym tchem, są po prostu świetne. A Myron i Win to bardzo zgrany duet, uwielbiam ich. Po prostu mistrz intrygi..

Oslica

Nie przesadzajcie z tym uwielbieniem ;)
Mistrzem to może być A. Hitchcock, ale tak - Coben jest również bardzo dobry (przeczytałem wszystkie "Cobeny" wydane w Polsce.

Polecam "Jedyną Szansę", "Nie mów nikomu" i "Niewinny".

tkortas

To Hitchcock też pisał książki, skoro pojawił się w kontekście Cobena? ;>
Czytając powyższe posty ucieszyłam się, że inni mają takie same wrażenia jak ja :) Na razie przeczytałam cztery książki (straszliwie mnie wciągnęły) i nie sięgam po kolejne- boję się, że po przeczytaniu wszystkich żałowałabym, że Harlan nie spłodził ich więcej :D
Pozdrawiam fanki! :)

Mylene

Miałem na myśli, że Coben niczym specjalnym się nie wybija, nic odkrywczego nie wprowadza, żeby można było go nazywać mistrzem ;> Ot, produkuje taśmowo czytała, ale są to czytadła, które miło się czyta ;)

tkortas

Tak te książki czyta się jednym tchem. Jak wzięłam do ręki "Nie mów nikomu" przez dwa dni chodziłam z nią dopóki jej nie przeczytałam. Na plaży, w aucie, przy komputerze, w wannie. Dosłownie wszędzie byle dowiedzieć się co będzie dalej. Mam zamiar obejrzeć film, ale już czuję, że się bardzo zawiodę. Jak przy innych ekranizacjach.

Oslica

Zgadzam się ,nie da się oderwać od jego książek,na każdej stronie coś ciekawego,świetne dialogi,ZNAKOMITA intryga-nic tylko czytać i czytać i czytać.......................

pawelnr01

10/10 i kropka;]


(za krótki............................)

Oslica

Dotarło do mnie, że H. Coben poleca swojego kolege po fachu, Davida Leviena i jego debiut książkowy w kategorii thriller psychologiczny pt. MIASTO SŁOŃCA. o książce można poczytać tutaj, są też dość spore fragmenty tekstu: http://miastoslonca.pl/
wg mnie to bardzo dobry materiał na film - niedawno to przeczytałem i powiem, że na prawdę Levien potrafi wymyslić ciekawe akcje i stworzyć napięcie a do tego bogato przedstawia motywy, emocje - całe to tło które decyduje, że ksiązka czy może i film ma / będzie mieć głębsza fabułe niż tylko mordować i mordować w efektowny sposób :D

Kromcator

10/10 !!

Przeczytałam wszystkie części z Myronem i Winem. Boskie :)
Polecam!

Win rządzi ;D

Kromcator

dzieki za ksiazke kupie bo mi sie spodobal opis ;p

Oslica

Uwielbiam go ;)! za krótkie Myron Bolitar i Vin to najlepszy duet thrilleru

kinia_27

Książki z Myronem zdecydowanie górują;] uwielbiam żarty w tych seriach:) a Win zdecydowanie wymiata;] chętnie obejrzałabym serial, na podstawie książek z Bolitarem;] Moja ulubiona książka to chyba błękitna krew:) chociaż wszystkie są mocno zaskakujące:)

Oslica

jak co ma wspolnego z filmem ? XD jest autorem na podstawie ktorym nakrecili film ( choc niezbyt dopracowany i oddajacy fabule ksiazki) moim zdaniem tez jego najlepsza ksiazka, ale niektore mnie wkurzaja i duzo sie powtarza np NJ i NY czesto boh to koszykarz itp a Myrona nie lubie bo jest dziwny xd ale przydaloby sie zekranizowac wiecej jego ksiazek, polecam tez Tess Gerritsen autorka thrillerow medycznych moim zdaniem najlepsza w tym gatunku. Coben jest na prawde dobry , chyba najlepsze thrillery ma.

Oslica

Masz rację. H. Coben to jden z lepszych pisarzy. zaraz obok T. Gerritsen

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones