Harlan Coben

7,6
132 oceny materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Harlan Coben

Zastanawiam się dlaczego amerykanie nie kręcą żadnych filmów na podstawie jego książek?? Jeden nakręcili francuzi tylko...
Te książki cobena idealnie się nadają do wrzucenia na duży ekran....bardzo zastanawiające czemu nikt sie za to nie bierze w ogóle...

zorin

Też się nad tym zastanawiam, dzisiaj skończyłem "Mistyfikację", książkę tą czytałem z zapartym tchem, ani przez chwilę nie zwolniła tempa, jest to wg mnie książka wprost fenomenalna. Po przeczytaniu stwierdzam, że idealnie nadaje się na film albo serial.

elbondo13

Przyłączam się do zadanego pytania. Jest baaardzo dobre. Wczoraj skończyłem "W głębi lasu". Świetne. Gotowy scenariusz na rasowy thriller nawet na poziomie Demmego lub Finchera, a bijący na każdym polu np. taką "Zaginioną".

Ekranizować ! :)

zorin

Zgadzam się z powyższym jego książki to naprawdę świetny ba idealny materiał na film.
Może po prostu amerykanie mają inny gust i wolą te głupie amerykańskie komedie.
Szkoda na taki film na pewno przeszłabym się do kina.

mt2900

Prosta sprawa, prawa do ekranizacji już zostały kupione, a teraz z chęcią sprzedałoby się je z zyskiem.

zorin

Przeczytałam praktycznie wszystkie jego książki ii powiem szczerze, że w sumie dobrze, że nie ma żadnych ekranizacji. Wydaje mi się, że tak świetnie napisanych powieści nie da się tak po prostu przebić, a z drugiej strony dzięki temu, że nie ma filmów na podstawie jego książek działa nasza wyobraźnia. Na pewno każdy czytelnik ma jakąś własną wizję głównego bohatera tudzież Wina xd Więc teraz wszyscy narzekajmy, że nie ma filmów na podstawie książek Cobena a potem i tak będziemy mówić: książka zdecydowanie lepsza ;d

xnevermindx

zgadzam się całkowicie. nie wyobrażam sobie ekranizacji którejś książek o Myronie, a gdyby powstała na pewno bym jej nie oglądała. za bardzo kocham tego bohatera. ;p wgl istnieje aktor który mógłby oddać go w 100 procentach? szczerze w to wątpię i ciesze się, że póki co nie zaczęto go szukać.

malinowa_4

Tak samo jak nie ma idealnego Wina

Aguslava

Idąc waszym tokiem myślenia, świat by się absolutnie nie rozwijał.

emaspepe

tylko, że w przypadku książek Cobena nie ma miejsca na jakiekolwiek rozwijanie (przynajmniej moim zdaniem). można raczej mówić o cofaniu, bo żadna ekranizacja go nie przebije i będzie jedynie obniżała poziom.

zorin

mają być ekranizacje, ponowna ekranizacja "Nie mów nikomu" w reżyserii Bena Afflecka oraz "Zostań przy mnie" i "Sześć lat później" (ma zostać sfilmowana z Hugh Jackmanem). Informacje z okładki "Kilka sekund od śmierci" ;)

kat007

I to jest pewne info? Czy może fantazja jakiegoś wydawnictwa? Bo jeśli prawda to wybór H.Jackmana to świetna decyzja :D

bravewarrior

taka informacja pojawiła się na okładce książki, więc myślę, że to pewne info ale czy tak będzie nie wiem, chociaż Jackman idealnie pasuje :)

kat007

Okej, gdyby coś to cała wina spadnie na Ciebie i Twoją błędną plotkę :P

zorin

Ja także się nad tym zastanawiam i stwierdzam, ze wytwórnie chyba się nie znają :P choć też zapewne wkład finansowy w takie ekranizacje musiałby być niemały, gdyż różne i techniki w tych książkach się przewijają jak i także zmiany miejsc

zorin

Coś tam zaczyna się dziać, sporo tytułów in development http://www.imdb.com/name/nm1454192/reference :D

zorin

Mówisz masz. Netflix wziął je wszystkie.

Sadzioo

Dokladnie. Właśnie oglądałam Stranger a teraz oglądam Safe.

asia1973_filmweb

Też właśnie skończyłam "Stranger" i biorę się za resztę, jest naprawdę świetny. Akurat tej książki jeszcze nie czytałam, ale naprawdę bardzo mocno przebijał w fabule styl Cobena.

zorin

Obejrzałem właśnie "Safe" Po czy zajrzałem na dokonania Cobena jako scenarzysty i znając kilka jego powieści myślę że facet ma głowę ekranizujac je jako seriale. Książkę z licznymi zwrotami akcji jak jest to u Cobena ciężko zamienić w dobry film. Natomiast w serialach z tego co widzę sprawdza się bardzo dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones