Geraldine Page

Geraldine Sue Page

8,2
483 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Geraldine Page

dlugo czekala na swojego oscara i dostala go za wcale nie najlepsza role w swojej karierze (choc oscar zasluzony jak najbardziej). jej najwieksza rola to dla mnie zdecydowanie ta w filmie lato i dym wg sztuki tenessee williamsa - caly film nalezy do niej. ale tez byla znakomita w pete i tillie gdzie w roli gertrudy i swoim kilkuminutowym epizodzie rowniez kradnie caly film (rewelacyjna scena na policji gdy ma podac swoj wiek, czy slynna scena bojki z carol burnett).
jedna z najlepszych amerykanskich aktorek.

Qmid

Ja uważam że w filmie za który dostała Oscara grała na naprawdę wysokim poziomie ale nagroda należała się Whoopi Goldberg za "Kolor purpury" ! Akademia według mnie przyznała jej Oscara tylko dlatego że nie dostała go wcześniej (a powinna conajmniej za 3 filmy - "Lato i dym", "Słodki ptak młodości" i "Wnętrza")

Sidewinder

We "Wnętrzach" była po prostu fenomenalna!!! Dawno mnie nikt tak nie zachwycił.

Sidewinder

Chciałam właśnie to napisać, ale widzę już ktoś mnie dawno wyprzedził. :) Właśnie sprawdzałam z ciekawości z jakimi była aktorkami nominowana, bo choć jej rola w filmie była świetna to jednak jak zobaczyłam Meryl Streep i właśnie wspomnianą Whoopi Goldberg to byłam w szoku, że to ona zdobyła statuetkę. Żal Whoopi bo w purpurach naprawdę się wykazała. Tej mogli dać honorowego ....

JLaw

Whoopi na szczęście nagrodzili 5 lat później (była pierwszą aktorką która za role drugoplanową otrzymała Złoty Glob, nagrodę BAFTA oraz Oscara) a Meryl miała już na koncie dwa
Oscary wiec w zasadzie cieszę się że tak wybitna aktorka jak Page została w końcu nagrodzona. Teraz czas na Glenn Close.

JLaw

Whoopi jest dobra ale jeśli chodzi o całokształt to cóż, mogłaby co najwyżej czyścić buty Pani Page która była aktorską wirtuozerką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones