Erik Satie

Erik Alfred Leslie Satie

8,5
44 oceny muzyki
powrót do forum osoby Erik Satie

Wspaniały !!!

użytkownik usunięty

Dle mnie to jesden z lepszych kompozytorów, a jego utwór I Gnossienne jest niesamówity... Tej muzyki mogę słuchać bez końca ...

użytkownik usunięty

Zgadzam się, jego utwory, a zwłaszcza Gnossienne 1, przyprawiają mnie o dreszcze. Są niesamowite, mroczne, ponure, wnikające nagłębiej do duszy słuchacza... Mistrz!

Myślę, że to wrażenie, że są mroczne zależy w dużym stopniu od stanu ducha słuchającego. Dla mnie są zadziwiającym połączeniem spokoju i napięcia, które bardzo lubię.

Gnossienne 1...mam nieodparte wrażenie, że słyszałam to w jakimś filmie,
ale nie mam pojęcia w jakim...mylę się??? nie daje mi to spokoju:(

ababala

mam to samo z Gnossienne No. 3 - pamiętam jak usłyszałam ten utwór w jakimś filmie i po prostu zanosiłam się od płaczu.. Nie mogę sobie jednak przypomnieć tytułu filmu... Ta muzyka nawiedza mnie jak choroba....

aniajulia_2

Jego muzyka bywała często wykorzystywana, chociażby "Nieśmiertelna historia" Wellesa jest cała, a napewno w większości ilustrowana muzyką Satie. A "Gnossienne 1" jednak jakoś tak konkretnie mi się kojarzy, ale nadal nie wiem z czym:(

ababala

Gnosienne 1 w wykonaniu Lang Langa wykorzystany był w "Malowanym Welonie". Jeszcze jeden utwór Satie udało mi się wychwycić w Mr Nobody... polecam :))

zsiaaa

Kilka kompozycji Satie było wykorzystanych również w polskim filmie "Rysa".

ababala

Gnosienne 1 albo 2 (które jest bardzo podobne) było wykorzystane nawet w serialu Kryminalni na TVN, jeśli się nie mylę. ;)

konio93

Wybaczcie, nie Gnosienne 2, tylko 3. :)

konio93

Nie, nie mylisz się. Tak to było 3.

ababala

Też mam takie wrażenie ale nie moge sobie przypomniec. Kojarzy mi się z jakimś filmem o drugiej wojnie światowej ale być może to był jakiś dokument na yt i ciężko bedzie mi to znaleźć:/

było w "Czekoladzie", "Pięciu małych świnkach" z Poirotem, "Malowanym welonie"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones