Edyta Jungowska

7,2
2 228 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Edyta Jungowska

Ja znam jakby dwie Edyty Jungowskie; pierwszą, tę z seriali (których zresztą niewiele oglądam) i drugą - z teatru. O ile Jungowska "serialowa" sprawia na mnie wrażenie naturszczycy - blokerki, o tyle kilka ról teatralnych, w których ją widziałem, przekonuje, że jest jednak dobrze wyedukowaną, utalentowaną aktorką. Aby daleko nie sięgać przypomne choćby jej dwie znakomite, pierwszoplanowe role w teatrze telewizji: "Od czasu do czasu" oraz "Pigmalion". W pierwszej ze sztuk Jungowska zagrała obok takich gwiazd polskiej sceny jak Krystyna Janda, Jan Englert i Jan Machulski i okazała się w pełni równorzędną partnerką. W drugiej natomiast, partnerując znów nie byle komu, bo ponownie Janowi Englertowi oraz Władysławowi Kowalskiemu i Annie Seniuk, pokazała klasę samą w sobie wysuwając się na czoło znakomitego zespołu aktorskiego. Musze powiedzieć, że o ile poczatkowo byłem nie najlepszego zdania o kwalifikacjach i talencie Edyty Jungowskiej, to po obejrzeniu wymienionych wyżej sztuk nabrałem do niej szacunku dla jej aktorstwa.

użytkownik usunięty
kaceli

Fakt, telenowela nie pozwala aktorom na zaprezentowanie i wykorzystanie pełni ich możliwości, bo postacie są nakreślone raczej powierzchownie. A większość widzów kojarzy aktorów raczej z seriali niż z teatru...

Dołożyłabym jeszcze "Baryłeczkę" i "Amadeusza" (gdzie Edyta Jungowska dotrzymała kroku Zbigniewowi Zapasiewiczowi i Zbigniewowi Zamachow-skiemu) do tych teatralnych wcieleń Edyty Jungowskiej, które zapadają w pamięć. No i jeszcze "Klub kawalerów", "Pielgrzymi"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones