DivineI

Harris Glenn Milstead

7,3
164 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Divine

Divine to jedna z moich obsesji - drag queen, którą do dziś powielają setki ludzi. A na filmwebie nie ma nawet zdjęcia...
Babs, Dawn Davenport, Edna Turnblad, Francine Fishpaw - w swoich rolach niejednokrotnie bardziej kobieca, od prawdziwych kobiet.
Stąd moje zdziwienie, że komentarzy zero. A ciekawe, ile osób napisało o Travolcie (marnej imitacji Divine z Hairspray)?

Madame_Foster

Divine jest ogolnie malo popularny w tym kraju,podobnie jak sam Waters/ A Dirty Shame nie weszlo nawet do kin/.Niestety triumfy swieci Tarantino,uchodzac za kino niezalezne;choc to wlasnie Waters jest jego prekursorem.Sam Divine byl niewatpliwie gwiazda w swoim rodzaju,absolutnie niepowtarzalna.Poza karier filmowa mial na swoim koncie kilka niezlych hitow,ktore do dzis sa grane i mixowane w klubach na calym swiecie/ Shoot Your Shot, Love Reaction etc/.Polecam dokument Divine Trash .

massiveego

"Divine Trash" jest rzeczywiście filmem ciekawym, ale jednak dominuje w nim sam Waters (co naturalnie mi nie przeszkadza, bo jestem jego "wyznawcą":). A o Divine najlepiej się dowiedzieć z jego własnych wywiadów - był przesympatycznym i bardzo nieśmiałym człowiekiem, choć wydawałoby się, że akurat określenie "nieśmiały" najmniej do niego pasuje:) Muzykę też lubię, choć przyznać należy, że kiepściuchno śpiewał - osobowość miał, ot co, i w tym tkwi tajemnica jego sukcesu:)
Miło, że są i inni, którym duet Waters-Divine nie jest obcy!

Madame_Foster

prosze! gdzie moge dostac film "divine trash"? torrenty? emule? sklepy internetowe?

hej_ka

http://www.greylodge.org/gpc/?p=1366 tu jest link do terrenta. klikasz na download torrent i sciagasz przez bitlorda:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Madame_Foster

Specyficzna postać filmowa , a filmy z udziałem jej i kilku innych aktorów (wszak grali prawie we wszystkich filmach razem) to alternatywne małe arcydzieła dla ludzi nietuzinkowych.

Madame_Foster

zgadzam się z waszymi komentarzami :) Obcenie przymierzam się do pisania pracy licencjackiej o Watersie, więc jestem na bieżąco z jego filmami i "gwiazdami" i muszę przyznać, że Divine skradła mi serce :D

Madame_Foster

ja ją kocham!

Marys_a

To on. Nie ona. To nie transwestyta, tylko drag queen. Po pracy jest zwykłym mężczyzną.

Wit_Wit_3

Tzn. był, bo nie żyje.

Madame_Foster

Świetny aktor, piosenkarz. Lubię postać Divine, byłem zachwycony kreację w "Polyester" i do dziś lubię posłuchać "You think you're a man" :) Po niektórych komentarzach widać w jakim średniowieczu żyję.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
inzynier_kombinator

Widzę, że odmienność Cię przeraża no coż... ale, na pocieszenie powiem Ci tylko, że większość naszego wspaniałego społeczeństwa toczy ta sama choroba.

Postać ciekawa, na pewno warto zapoznać się z jej dorobkiem filmowym.

inzynier_kombinator

Masz całkowitą rację.

inzynier_kombinator

Dlaczego chory? Zwykły gej, który pracował jako drag queen. Nie był traswestytą.

inzynier_kombinator

Dlaczego chory? Zwykły gej, który pracował jako drag queen.

Madame_Foster

Głupio mi odpisywać pi 15 latach, ale chciałem zwrócić uwagę, aby nie nazywać tego aktora zaimkiem kobiecym. Glenn Milstead był zwykłym homoseksualnym mężczyzną, nie był transwestytą, nie czuł się kobietą, nie przeszedł operacji zmiany płci, ani terapii hormonalnej, na co dzień ubierał się jak zwykły mężczyzna, stroje kobiece i makijaż były wyłącznie jego wizerunkiem scenicznym związanym z jego pracą jako drag queen. Fakt, był nieziemsko utalentowany, czuł "kobiecość" i świetnie śpiewał.

Madame_Foster

Głupio mi odpisywać po 15 latach, ale chciałem zwrócić uwagę, aby nie nazywać tego aktora zaimkiem kobiecym. Glenn Milstead był zwykłym homoseksualnym mężczyzną, nie był transwestytą, nie czuł się kobietą, nie przeszedł operacji zmiany płci, ani terapii hormonalnej, na co dzień ubierał się jak zwykły mężczyzna, stroje kobiece i makijaż były wyłącznie jego wizerunkiem scenicznym związanym z jego pracą jako drag queen. Fakt, był nieziemsko utalentowany, czuł kobiecość i świetnie śpiewał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones