Damon Albarn

7,3
48 ocen muzyki
powrót do forum osoby Damon Albarn

Chociażby dlatego, że gra od długiego czasu najlepszą muzykę. Gorillaz genialność i pyszności a teraz mam zamiar wkręcić się w muzykę Blur bo jak narazie miałem tylko do czynienia z "Song 2". Muszę to nadrobić.

oj tak musisz to nadrobić!muzyke Blur znam od 7 lat;)mam ich wszystkie płyty.Moją ulubioną płytą jest 13,więc polecam Ci tą płyte,a z piosenek uwielbiam beetlebum,Trimm Trabb,Battle,Mellow song,Swamp song,There is no other way,Sing(ten utwór można usłyszeć w filmie Trainspotting),girls and boys.Pozdrawiam przyszłego fana Blur;)

Rashida

Noo, moja ulubiona płyta Blura to chyba też 13 ;) Chociaż przepadam jeszcze za Think Tank i Blur ^^ Potem Parklife, a potem cąła reszta, bo jeszcze nie zdążyłam się w nią wgłębić :P
A żeby wymienić ulubione piosenki.. ojj, za dużo tego :]
Z Gorillaz to oczywiście obie płyty są genialne. Mniam :PP

użytkownik usunięty

Zdobyłem 1 płytę i jest kozak. Szczególnie "There's no other way"

A u mnie na ten czas lista jest takowa:
niezmiennie 13, nic nie przebije
think tank, blur
modern life is rubbish - coś wspaniałego : Prosty, energiczny blur^^
Parklife, TGE, Leisure

A więc poza Leisure spraw sobie jeszcze te wymienione wyżej ;) 100xlepsze (jak dla mnie :P)

użytkownik usunięty
JLK

Mam Modern life is rubbish - Wymiata ;)
Mam też Think Tank - Dużo bardziej mroczny i skomplikowany ale również świetny, niedługo 13 przesłucham :D

użytkownik usunięty

so we hold each other tightly...and hold on for tomorrow...:) , jak ja kocham tę piosenkę:) I teledysk przy okazji..:-)
Niestety, nie znam jeszcze całego Blur...
A czy ktoś mi może powiedzieć, z której płyty pochodzi Sweet Song?

Sweet song jest z płyty think tank.musze jeszcze coś napisać bo komentarz jest krótki i się nie chce dodać:]

użytkownik usunięty
Rashida

a czy do Sweet song jest może jakiś teledysk?
A teraz na you tube nie mogę wchodzić...pisze że albo Javy nie mam, albo starą wersję Flash Player...:-/ Ech...

Do sweet song nie ma teledysku .....................

do sweet song nie ma teledysku................................

użytkownik usunięty
Rashida

Noooo przesłuchałem prawie wszystkie płyty Blur. Damon to geniusz. Jak on czegoś dotknie to musi być cudo. Przesłuchajcie koniecznie "The good, the bad & The Queen". Genialność. Szczególnie "Kingdom of Doom".

chyba niedługo na www.northim.blox.pl zrobię taką małą recenzję albumu :D

mój ranking ulubionych płyt Blur :

1. 13 - bo ta płyta towarzyszyła i towarzyszy mi nadal w trudnych chwilach, bo "Caramel" i "No Distance Left to Run" pomagają mi zasnąć, a przy "Bugman" mam ochotę coś zdemolować.
2. Think Tank - bo dojrzały, wysmakowany Blur też jest piękny. I zachwycający.
3. Parklife - bo lubię klimat tej płyty. Bo gdy jej słucham, to wyobrażam sobie Anglię i Damona pływającego w niekoniecznie ciepłej rzece ;p
4. The Great Escape - bo ta płyta jest dość równa, bo ma w końcu "The Universal" - jedną z piękniejszych ballad Blur.
5. Modern Life is Rubbish - bo utożsamiam się z tytułem tej płyty. Nie jest może równa, ale ma "Popscene", "Turn it up", "Villa Rosie" i "Starshaped".
6. Leisure - to w końcu debiut Blur, a na nim panowie nie pokazują jeszcze swojego typowego, eklektycznego brzmienia, do którego nas przyzwyczaili.

@Northim : z płyty TGTB&TQ wolę "80's Life", "Northern Whale" i b-side "England, Summer (In Black & White) Polling Day".

pzdr.

użytkownik usunięty
gosenshi

"Northern Whale" jest rzeczywiście bardzo dobre. Ale głupim jest wybierać najlepsze kawałaki z tak dobrej płyty (wiem, że to ja zaczęłem).
Po przesłuchaniu wiele razy blur to nie potrafię wybrać najlepszej płyty. "Song 2", "Brothers and sisters", "Theres no other way" i wiele innych. Wszystkie płyty mają swoje perełki i postanawiam nie wybierać tej najlepszej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones