Colin Firth

Colin Andrew Firth

8,5
68 711 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Colin Firth

Dobry aktor, gra fajnie, ale ja mam nim przesyt. Facet powinien dążyć do szczytu swoich możliwości tak jak robi to np. Brad Pitt, a u niego te nowe role są ok, ale wielki krok milowy to nie jest. Nie podobał mi się w Kings Speach, w nowym Tinker, Soldier Spy czy jakoś grał ok, ale też bez szału. Wg. mnie z kolei fajnie w Dorianie Grey'u i Single Man. Ale ogólnie no to nie byłoby tak, że ukradnie cały film dla siebie. Może wreszcie coś się zmieni? Ja liczę, że w końcu skosi wszystkich jakąś nową rolą.

Dawid_19

Colin często grał ludzi wysoko postawionych, ale wiele innych ról też, wcale nie tak dawno przekroczył 50 więc może będzi dostawał jakieś ciekawe propozycje ról ?. Przecież winą aktora nie jest to że nie gra jakiejś wymarzonej roli, ale naqjpierw ktoś musi napisać dobry scenariusz i zaproponować mu dobrą role ;)

nothing_3

przyszła teraz jego pora, ma oscara w kieszeni więc na pewno ma sporo ciekawych scenariuszy, jeśli można powiedziec o pewnej grupie aktorów w tym przedziale wiekowym i może na tym etapie kariery to podoba mi się co robi ostatnimi czasy Brad Pitt, Johnny Depp, Norton, Dicaprio czy Clooney nie zamykają się jakoś tylko rozwijają i poszukują. I fajnie jakby też Firth pocisnął w tę stronę. Jest spora rzecza roczników 60-tych głównie faceci, którzy wg. mnie są odpowiedzialni za ostatnie niespodzianki w kinematografii.

Dawid_19

może jestem szowinistą, ale jakoś wiele kobiet nie widzę. Jedna kwestia, że możliwe te 50-letnie aktorki są odsuwane i nie ma dla nich ról, inaczej z facetami. Ale nawet jeśli tak to młodych ciekawych aktorek też jakoś specjalnie dużo nie ma. Takiej silnej osobowości. Ostatnio to mi się wbiła w pamięć Kirsten Dunst w Melancholi no i Tilda Swinton w Lets talk about Kevin, Marion Cottilard, no i wiadomo starsze aktorki Glen Close czy Meryl Streep. Ale tak się chociażby patrząc po gościach w Actors Studio Liptona więcej było kolesi. Tak ja to widzę....

Dawid_19

No to akurat prawda że zapotrzebowanie na starszych facetów jest większe niż na straszne kobiety ;) Myśle że ma jeszcze czas na szukanie, a pozatym dla jednych scenariusz jest genialny, a dla drugich dno, więc kwestia gustu myśle :)

nothing_3

właśnie ostatnio zaczął perfekcyjnie dobierać rolę. W końcu BAFTA i Oscar to nie byle co (i dwie genialne role moim zdaniem). Kiedyś kojarzyłem go jako dobrego aktora ze słabych filmów. Teraz jest dobrym aktorem z dobrych filmów.

Dawid_19

Przecież Colin dąży do szczytu! Nie widać tego po jego , coraz to lepszych rolach? Usłyszałam kiedyś , chyba na rozdaniu Oscarów w zeszłym roku pewne zdanie , z którym zgadzam się w 100% i które podsumowuje Jego osobę :
,,Colin jest jak wino - im starszy , tym lepszy"
Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones