Claudia CardinaleI

Claude Joséphine Rose Cardinale

8,0
4 092 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Claudia Cardinale

Jakie są Wasze ulubione filmy Claudii Cardinale?
Ja uwielbiam filmy takie jak 'Różowa pantera', 'Zawodowcy', 'Pewnego razu na Dzikim Zachodzie'. Zwłaszcza te westerny to prawdziwe klasyki. Ostatnio oglądałem także '8 i pół' oraz 'Rocco i jego bracia' i ten drugi bardzo mi się podobał.
Teraz poluję na 'Świat cyrku'. Wiem o 'Gepardzie', przeczytałem właśnie książkę, ale czy w tym stuleciu doczekamy się tego filmu na DVD?
Co jeszcze? Jakie filmy C.C. warto zobaczyć?

bardotek69

Tak, jest! 'Fitzcarraldo' Wernera Herzoga.

Lukasz_smok

Nie licząc filmów, o których piszecie warto zobaczyć CC w "Błędnych gwiazdach wielkiej niedźwiedzicy", "Dziewczynie z walizką", "Dniu Puszczyka", "Królowych dzikiego zachodu" i "Cartouche".

Stokrotka_19

"Błędne gwiazdy Wielkiej Niedżwiedzicy"- tego filmu w ogóle nigdzie nie pokazują.

marluan

Wiem, a chciałbym go obejrzeć najbardziej! Ma ktoś go może?

bardotek69

Już mam ten film, ale nie mam napisów!

Ktokolwiek ma? Ktokolwiek pomoże?

:)

Z góry dzięki!

bardotek69

8 i 1/2

bardotek69

W 'Pewnego razu na Dzikim Zachodzie' była świetna, wyśmienicie zagrała. Dobra aktoraka, na prawdę dobra:)

anialek36

Dobra to za mało powiedziane. BOSKA.


Najlepsze role:

1 "ZAWODOWCY" Richarda Brooksa
2 "8 i 1/2" Federico
3 "PEWNEGO RAZU NA DZIKIM ZACHODZIE" Leone
4 "Fizccaraldo" Herzoga
5 "RÓŻOWA PANTERA" Blake'a Edwardsa
6 "Ucieczka na Atenę" George'a Pana Cosmatosa

ponoć "KRÓLOWE DZIKIEGO ZACHODU" u boku BB też świetny.

AutorAutor

KRÓLOWE DZIKIEGO ZACHODU super komedia no i dwie boskie kobiety BB i CC. W tych rolach były cudowne, zwłaszcza jak się biły i rywalizowały ze sobą. Osiem i pół też było świetne Claudia grała samą siebie, ale uważam, że ma na koncie lepsze filmy.

Claude_Claude

Claude, masz może jakieś filmy C.C. na wymianę? Ja poszukuję wielu, jak wejdziesz w moje menu zobaczysz które!

Możemy się wymienić na Bardotkę (bo mam prawie całą filmografię!) lub co innego (Audrey, Marilyn też prawie całe)! Daj znać co i jak!

Albo ktokolwiek inny, proszę :)

bardotek69

Bardotek ! Ja nie posiadam zbyt dużej ilości filmów C.C ! Oglądałam dwa czy trzy filmy z jej udziałem, ale w przyszłości chcę to zmienić. Będę poszukiwała jej filmów, jak znajdę to się z Tobą podzielę. Pozdrawiam Świątecznie !

bardotek69

"LAMPART" Viscontiego! Co prawda Claudia Cardinale robi tu aktorsko wyjątkowo niedobre wrażenie, zwłaszcza w pierwszych partiach filmu (dziwna maniera przygryzania warg i marszczenia czoła przez CC na wszystko, co mówi śliczny jak obrazek Alain Delon). Ale gdy... wybucha śmiechem. Głośnym, dziwnie... ordynarnym - wtedy robi piorunujące wrażenie! Także w scenie tańca z Burtem Lancasterem.
Warto.
Warto także by usłyszeć komplement jaki wypowiada na jej temat pewien szlachcic w tym filmie:
"te czarne loki, skóra, pierś... jej pościel musi pachnieć rajem!"

AutorAutor

Wiem, juz dawno obejrzane, przez te 8 pat troche filmów sie widziało;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones