Chris ColumbusI

Christopher Columbus

7,4
3 443 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Chris Columbus

Czy ktoś wie czemu zrezygnował z nakręcenia 3 części Harry'ego Pottera?

Darth_Maul

W ciekawostkach pisze, że chciał spędzić więcej czasu z rodziną.

Darth_Maul

ale został producentem. osobiście uważam, że cuaronowi wyszło to o wiele lepiej. wprowadził do 3 części "klimacik" przez co nie ciągnęła się jak flaki z olejem. poza tym wprowadził kilka rzeczy o którycxh columbus zapomniał.

eminem

Nie zgadzam się 3 częśc jest najgorsza. Jeśli czytałas ksiązkę pominą wiele ważnych fragmętów i przekręcił niektóre np. błyskawice harry dostał na Boże narodzenie w filmie natomiast pod konicec filmu. A z tym zwięzane był wiele rzeczy np. konfikt z Hermioną.

Ava_Elizabeth

Taak...dokładnie...3 część jest chyba najgorsza - zresztą własnie w niej zrobili z Harreg Rona i Hermiony jakieś gwiazdy... wykreowali na potrzeby filmu. W ogóle film stracił na klimacie

Golden_Rose

banialuki

Golden_Rose

Tą częśc uratował właściwie Lupin, gdyby nie on, film byłby kiepski nawet z Oldmanem w obsadzie;p Scenografia i klimat miały takie byc - właśnie o to chodziło (podobno), aby totalnie kontrastowały z poprzednimi częściami, które Columbus przesłodził. Ale co oni wyprawiają np. z chatka Hagrida...to juz jest chore....najpierw pod lasem, teraz na jakims zboczu...:)

użytkownik usunięty
mathilda

Ekhm, ekhm.... jak dla mnie to tylko Oldman uratował te część ;-) Co wy się czepiacie, że jedynka była przesłodzona i dziecinna, skoro ona było o dzieciach i dla dzieci? Nie umiecie zrozumieć, że jest to o jedenastolatkach, więc to chyba logiczne, że musi być w tym coś z dziecka i słodkości, w końcu taki są dzieci. A dwójka już była groźniejsza.... Poza tym to fani dorastają wraz z Harrym i ja byłam zachwycona Kamieniem Filozoficznym. Poza tym to Więzień Azkabanu - najlepsza książka, najgorszy film. Ah a jedynka miała ten niezapomniany klimat, te niezapomnianą muzykę Williamsa...Film o dzieciach, więc chyba nie spodziewaliście się drugiego władcy pierścieni?

Więc tak.Ten film jest najlepszym filmem o Harrym Potterze.John Williams również do niego napisał muzykę, która jest według mnie jego jednym z najlepszych dzieł.Cuaron wprowadził klimat do tego filmu.Zmienił scenografię co wyszło filmowi na dobre, szczególnie podobał mi się drewniany most.Cuaron stworzył coś z duszą, a Columbus zrobił jedynie dobrą
ekranizację.To jest moje zdanie.

silrules

Dla mnie ekranizacje Columbusa są wprost znakomite, w porównaniu do Cuarona. WIĘZIEŃ AZKABANU stracił dla mnie na magii, scenografii, i przede wszystkim ten film został uznany za najgorszy pod względem niezgodności z trzecią książką. Chyba coś w tym jest, prawda?

mary_sue

Ale właśnie o to Cuaronowi chodziło.
Ten film miał się właśnie mocno różnić od pozostałych części choćby dlatego że odstawał od książki.
Więzień Azkabanu jest co prawda najmniej lubianą częścią przez fanów ale inni uznają go za najlepszą.

użytkownik usunięty
mary_sue

bo są ale więzień azkbanu też zachował magię. Bez przesady... Cuaron dał radę.

mary_sue

Książki nie czytałem, stąd duży dystans do filmu i dlatego uważam go za najlepszy pod względem reżyserii i wykonania ale 'nie' adaptacji książki.:)

użytkownik usunięty
Ava_Elizabeth

nie! nie jest najgorsza :P

użytkownik usunięty
eminem

Gdzie ekranizacje Columbusa ciągnęły ci się jak flaki z olejem? dobrze się czujesz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones