Charlie CoxI

8,2
13 341 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Charlie Cox

Czy on faktycznie zna jakieś sztuki walki czy to tylko choreografia na potrzeby serialu?

process

Cytat za Hollywood Reporter:

Q: When it comes to the action sequences, how much did you prepare and how much were you allowed to do? Could you actually see through that mask?

A: The mask was made of this special material, which was genius because you could see quite clearly through it, but when you look at it, it looks solid. I did as much martial arts training as I could and spent a lot of time with the stunt coordinator and my stunt double. I had a long conversation about the kind of martial arts Matt did. I want to do as much as I'm allowed to do, as much as the insurance companies will allow me to do, which turned out to be quite a lot. That's the great thing about our show: it's grounded in reality. A lot of the fight sequences really are just two men rolling around trying to hit one another. I didn't have to learn a great deal of very stylized movements. I did a lot, but obviously as the show progresses Matt's fighting ability becomes more fine-tuned and his ability increases, so my stunt double had to do a lot more of the specialized moves. He did things I didn't even know human beings could do. But right up until the very end, I was doing as much as allowed and I loved it.


Czyli wynika z tego, że trenował tyle, na ile mógł, a resztę omawiał z dublerem i osobą odpowiedzialną za choreografię walk, która to choreografia była początkowo minimalna.
Niektóre rzeczy robił sam Charlie, a niektóre - te bardziej 'niemożliwe' do wykonania przez normalnego człowieka - jego dubler. Z tej odpowiedzi również wynika, że im dalej w las - czyli im dalej zagłębialiśmy się w serial, tym więcej do roboty miał dubler Coxa, ale to nie znaczy, że on sam siedział na planie i pił five-o'clocka. Bynajmniej - to, na co mógł sobie pozwolić - wykonywał i miał z tego radochę :)

guardian_h

Dzięki za to! Gdzieś w połowie seansu zorientowałem się, że maska może właśnie służyć za minus, bo pod nią może być dubler. Rozwiałeś moje wątpliwości.

_Garret_Reza_

praktycznie w każdym filmie/serialu akcji są dublerzy

process

Wiem, że minęły 2 lata, ale i tak napiszę. Wszystkie walki w DD zostały rozpisane przez choreografów. Niestety wszystkie tego typu potyczki możliwe są jedynie na pokazach czy treningach sztuk walk albo w filmach. W rzeczywistości walki uliczne są dużo bardziej "prymitywne" i brutalne, a gdyby ktoś próbował stosować różne wymyśle techniki, to pierwszy pożegnałby się z życiem.

Savant1

Jak by nie patrzeć jest też sporo elementów z krav magi a ta sztuka walki i bez problemu radzi sobie z walką uliczną

Cyjanek6611

Bez i powinno być mały błąd :)

Savant1

no to oczywiste ale niektórzy chyba zapominają w serialu to ma dobrze wyglądać po prostu

marcin_lendzion

Według mnie o wiele lepiej wyglądałaby zwykła prymitywna mordobitka. Przez takie nierealistyczne ruchy przypominające bardziej taniec niż walkę serial odbiera się mniej poważnie.

Sh4d0w_1939

Wiem, że już długo po czasie i mamy za sobą trzy sezony DD, ale ba początku pierwszego sezonu mamy sporo walk dość "prymitywnych" i w tym mordobiciu Matt nie raz oberwał. Właśnie dlatego pierwszy sezon tak mi się podoba.

process

To są aktorzy, a nie sportowcy. Niektórzy biorą jakieś lekcje, ale bez przesady, poza tym w filmach i serialach dla dzieciaków ma to być efektowne a nie realistyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones