Bogna Świątkowska

7,6
7 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Bogna Świątkowska

Matka chrzestna polskiego Rapu związana ze sceną warszawską. Prowadziła kultowe audycje w radiu Kolor pt. Kolor Szok. Odbywały się późno w nocy i puszczany był tam sam Hip-Hop, którego było ze świecą szukać w tamtych czasach w radiu. U niej debiutowali tacy wykonawcy jak: Trzycha, DJ 600V, MOP Skład i wielu wielu innych. Wielkie słowa uznania za to co zrobiła Bogna Świątkowska dla polskiego rapu w tamtych latach.

jasio88thc

http://www.youtube.com/watch?v=eWi8O841rLE&feature=player_embedded
mój ulubiony kawałek :)

jasio88thc

Popieram w 100%.

jasio88thc

Popieram.

jasio88thc

Ta kobieta jest smieszna bo w ksiaze o poczatkach polskiego rapu pominęła Liroya I Karrambe ,Liroy w latach 1991-1994 miał zespół Pm cool lee a Karramba w latach 1992-1994 miał zespół Brooklyn widze ze ona tylko uwaza ze Molesta i Warszawski deszcz i Paktofonika to prekursorzy polskiego rapu buhahahahahaha.

użytkownik usunięty
jasio88thc

Ja się o niej po raz pierwszy dowiedziałem, kiedy w bibliotece znalazłem popularnonaukową encyklopedię z lat 90. o zagranicznym rapie, techno i dance, Bogna Świątkowska odpowiadała za opracowanie polskiego przekładu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones