Astor Piazzolla

6,6
5 ocen muzyki
powrót do forum osoby Astor Piazzolla

... nie spodziewałem się tego, że napisał muzykę do tylu filmów!!!! Po prostu rewelacyjnie... jakie byście mi mogli polecić filmy, do których skomponowal muzykę? Moim zdaniem człowiek, który nie będzie zapomniany, który był wizjonerem i magikiem - magia muzyki na najwyższym poziomie. pozdrawiam

pendrago

Zgadzam się w zupełności. Muzyka Piazzolli wprowadza w całkiem inny świat, ten kompozytor jest rewelacyjny. Bardzo bym chciała ci polecić jakiś film, do którego komponował muzykę, ale niestety nie znam żadnego, bo Piazzollą zaczęłam interesować się od niedawna. Myślę jednak, że tanga Piazzolli są tak ekspresyjne i tak emanują emocjami, że towarzystwo obrazów nie jest konieczne, aby w pełni docenić magię brzmienia bandoneonu. Pozdrawiam ;*

kulawe_serce

Musze powiedzieć, że jak go słucham to czuję emocje - takie głębokie, wewnętrzne- tak zresztą jak powiedziałaś. Niesamowicie podoba mi się duet Astor Piazzolla i Roberto Goye - niepokojące dźwięki i szybkie zmiany melodii i głos... Wiem, że współpracował z wieloma artystami Garry Mulligan (niestety tego pana nie znam) i słynny chyba Kronos Quartet. Jak znajdę jakiś film z Piazzollą to dam znać-może jeszcze są jakieś wydania w sklepach. Pozdrawiam :)

pendrago

Hej, przecież tango, do którego w "Zapachu kobiety" tańczy Al Pacino napisał właśnie Piazzolla. A "Tango" Carlosa Saury-to koniecznie!
I napewno "Tango lesson" z Sally Potter. Kocham Astora.:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones