Anna Maria Wesołowska

Anna Maria Brygida Wesołowska

5,4
140 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Anna Maria Wesołowska

Nie wiem, dlaczego prezes sadu zgodzil sie, zeby ona wystepowala w tej gniotowatej produkcji. Przecierz to osmiesza autorytet calej instytucji sadu.

otrekg

Bo w Polsce jest tak niska kultura i świadomość prawna wśród obywateli, że ten program choć troche ma ich uświadomić, jakie kary grożą za naruszanie poszczególnych norm sankcjonowanych. A poza tym nie narzekaj, człowiek przeciętny nie wie jak wygląda sprawa sądowa- oglądając ten program może choć troche poznać współczesny polski wymiar sprawiedliwości. Ludzie przed sądem często mówią: bo ja nie wiedziałem, że to co zrobiłem jest zakazane. A nieznajomość prawa szkodzi- czy ty znasz dobrze swoje prawa, obowiązki, jesteś świadomy/a jakie konsekwencje karne wiążą się z danymi czynami zabronionymi. Wątpię...

marcindrewicz

rozpowszechnianie podstawowej wiedzy prawnej wsrod spoleczenstwa to jedno, a forma w jakiej to jest przedstawione to druga kwestia. Nie twierdze, ze takie programy nie sa potrzebne, ale niech to bedzie zrobione w taki sposob, by swoja sztucznoscia nie odrzucalo widza na kilometr.

Mowisz ze ludzie niezdaja sobie sprawy ze ich czyn jest zabroniony przez ustawe, fakt bardzo czesto mozna sie z tym spotkac. Ale jakie typy przestepstw sa poruszane w tym programie? Kradziez, pobicie, zgwalcenie? No to chyba kazdy przedszkolak wie ze to jest przestepstwo, wiec przez taki dobor typow walor edukacyjny programu bardzo maleje.

A co do mojej wiedzy, to oida ouden eidos ;)

A tak na powaznie, nie musisz sie martwic o poziom mojej wiedzy n/t praw jakie mi przysluguja, czy tez obowiazkow jakim podlegam.

otrekg

po pierwsze, radzę sięgnąć do słownika ortograficznego przed pisaniem publicznych komentarzy, bo robiąć takie błędy ośmieszasz sam siebie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones