Akira Kurosawa

8,6
3 691 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Akira Kurosawa

Wytrawni kinomani, powiedzcie mi, czy się mylę, ale podczas wręczania oscara za całokształt Kurosawa powiedział,że nie rozumie kina? Czy ja dobrze pamiętam?

isia2004

Powiedział dokładnie
,,I am very deeply honored to receive such a wonderful prize, but I have to ask whether I really deserve it. I'm a little worried, because I don't feel that I understand cinema yet. I really don't feel that I have yet grasped the essence of cinema. Cinema is a marvelous thing, but to grasp its true essence is very, very difficult. But what I promise you is that from now on I will work as hard as I can at making movies and maybe by following this path I will achieve an understanding of the true essence of cinema and earn this award''

Co pozwoliłem sobie przetłumaczyć jako:
Jestem bardzo zaszczycony mogąc otrzymać tę wspaniałą nagrodę, ale muszę zapytać czy naprawdę na nią zasługuję. Jestem trochę zaniepokojony ponieważ nie uważam żebym rozumiał kino. Uważam że jeszcze nie pojąłem esencji kina. Kino to wspaniała rzecz, ale pojąć jego prawdziwą esencję jest bardzo, bardzo trudno. Ale obiecuję wam że od teraz będę pracował tak ciężko jak tylko mogę przy robieniu filmów i może podążając tą ścieżką zrozumie prawdziwą esencję kina i zdobędę tę nagrodę.

afilman

Wielkie dzięki wytrawny kinomanie, skromności i pokory uczmy się od Wielkich Mistrzów...

afilman

Gleboka wypowiedz :) Czuc to japonskie dazenie do mistrzostwa/mistrzostwo

afilman

wielkie slowa, nadaly memu zyciu sens
tylko wytrawny kinoman moglby cos takiego powiedziec

afilman

True, true

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones