Agnieszka Holland

2,8
15 547 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Agnieszka Holland

Dzieło jej życia to nie żaden z wyreżyserowanych filmów, ale mała rola w filmie "Przesłuchanie".
Ona tam nawet nie grała, ona była po prostu sobą, pełen naturalizm, dla mnie bomba!
Jeśli chcecie wiedzieć kim jest A. Holland, obejrzyjcie "Przesłuchanie" raz jeszcze, tylko dla niej.
Szalom, Agnes!

zenek20

Zgadzam się - rola ideowej komunistki, która nawet w stalinowskim pierdlu uważa, że pewnie coś sama zawiniła, no bo jak to, przecież idee wielkiego października i system z nimi związany nie mogą się mylić, na pewno to moja wina, niech żyje Stalin - wypadła bardzo przekonująco. Mam wrażenie, że my tu w Polsce przeżyliśmy na własnej skórze komunizm (ja niestety/stety tylko ostatnie 9 lat) i może dlatego mieliśmy tego dość i nie daliśmy się omamić. Natomiast Zachód otrzymał cukierkową wersję komunizmu (a właściwie marksizmu kulturowego), roznoszoną jak kiła przez różnych tzw. "pożytecznych idiotów" pokroju Sartre'a i Picassa. I aż dziw, że Holland wychowana w komunistycznej Polsce tak gładko połknęła na Zachodzie bakcyla politpoprawności... Może to cecha jej kosmopolitycznej nacji, wśród której zatrważająco wielu było komunistów... Pozdrawiam!

tepee

Tylko że ona jest córką pułkownika Hollanda, jej komunizm to zupełnie inne wspomnienia niż Twoje czy moich rodziców. Ja nie pamiętam, ale co nieco usłyszałem i się dowiedziałem.

Unearth

A możesz uściślić?

tepee

Henryk Holland (ur. 8 kwietnia 1920 w Warszawie, zm. 21 grudnia 1961 tamże) – polski socjolog, dziennikarz, publicysta, kapitan ludowego Wojska Polskiego, działacz komunistyczny.

Unearth

Porucznika krasnoj armji Hollanda, dla ścisłości, bo to nic nie zmienia.

tepee

W punkt.

tepee

Wspaniae podsumowanie tej ojkofobki i bardzo kulturalne z czym ja mam problem gdy muszę napisać o takiej lewackiej kreaturze. Dziwne że jeszcze działacze przemysłu holokaust nie zaatakowali Cię z furią pożytecznego idioty typu Szczur

tepee

"Może to cecha jej kosmopolitycznej nacji, wśród której zatrważająco wielu było komunistów... " 10/10

tepee

https://www.filmweb.pl/film/Zabi%C4%87+ksi%C4%99dza-1988-1156

użytkownik usunięty
zenek20

W "Przesłuchaniu" zagrała rzeczywiście bardzo dobrze, ale warto pamiętać, że nie była to jedyna jej przygoda z filmem, w której dała wyraz swym antykomunistycznym poglądom. Pod koniec lat 80. powstał film "Zabić księdza", w którym ta niesamowicie "antypolska" reżyserka stanęła po stronie "Solidarności", której symbolem w tym filmie stał się katolicki ksiądz Alek (alter ego Jerzego Popiełuszki). Wymowę tego filmu wzmacnia dodatkowo ballada pt. "Many crimes of Cain", która wybrzmiewa na początku filmu oraz w jego zakończeniu. Zresztą nie tylko w tym filmie, ale i w innych można dostrzec sprzeciw Holland wobec niesprawiedliwości totalitarnych ideologii. Widać to np. w jej wczesnych dziełach z Kina Moralnego Niepokoju aż po najnowsze...

zenek20

Wredna małpa. Bardzo nie nawidzi Polaków jak Jerzy i Maciej Szczur, Krystyna Janda czy Zbigniew Hołdys. Ci ludzie powinni się zrzec polskiego obywatelstwa i wyemigrować jak najdalej od Polski.

Melih_11

Dodam, że Agnieszka Holland jest córką łączniczki Powstania Warszawskiego i wnuczką ofiar Holokaustu. Sama też brała udział w Praskiej wiośnie 1968 roku, za co została uwięziona.

Czym ty się możesz pochwalić?

Nie hejtuj, to grzech.

AutorAutor

To może ja zacytuję wywiad z dw.com z maja tego roku:

Pani o wolność walczyła nie tylko swoją twórczością, ale i całkiem konkretnie. Mam na myśli przemyt literatury przez Czechosłowację, przez Tatry do Polski. To, co się skończyło procesem taterników.

– Tak, byłam w komitecie studenckim. Wydawało mi się, że trzeba coś robić. Nie była to jakaś wielka działalność opozycyjna. Zostałam skazana za zszywanie jakiegoś nieocenzurowanego biuletynu.

Dotykała ich Pani!

– Nie tylko dotykałam, ale nawet używałam maszynki, która spinała te kartki, bodajże dwieście egzemplarzy biuletynu, co się okazało wielkim przestępstwem. Dostałam półtora roku w zawieszeniu.

I spędziła Pani sześć tygodni w areszcie. To się działo w Pradze, w bardzo gorących czasach. Przeżyła tam Pani rok '68, inwazję wojsk Układu Warszawskiego. Jak to na Panią wpłynęło?

Czyli dotykała zszytej bibuły opozycyjnej i odsiedziała 6 miesięcy w Pradze. Jak to się ma do cierpień chociażby rtm. Pileckiego, jakich doznał od komunistów w ojczyźnie?

tepee

Aha, czyli teraz będziesz licytowała się na cierpienie. Ciekawa strategia.

AutorAutor

Mam ją wielbić i tolerować jej jawną niechęć wobec Polski, bo jej babcia, bo jej matka?... Historia zna wiele przykładów niesławnych potomków sławnych przodków, jak choćby Sienkiewicz noblista i Sienkiewicz Bartłomiej.

tepee

Nie każę ci jej wielbić. Zabraniam nienawidzić.
To grzech.

AutorAutor

Nie wiem, gdzie w moich słowach wybrzmiała "nienawiść". Proszę przykład, cytat podać.

Inna sprawa, że ta kobieta ewidentnie postępuje w sposób antypolski, więc nie zasługuje na sympatię czy wyrozumiałość.

tepee

https://www.filmweb.pl/film/Zabi%C4%87+ksi%C4%99dza-1988-1156

AutorAutor

Grzechem jest zakłamywanie historii. Straż graniczna i wojsko chroni granicy przed nielegalnymi migrantami, których wysyła Putin wraz z Łukaszenką by zdestabilizować Polskę, która najmocniej pomaga walczącej Ukrainie i przyjmuje uchodźców wojennych. Gdybyśmy wpuszczali tych ludzi to nie dali byśmy rady pomóc prawdziwym uchodźcom. Po za tym to są młodzi mężczyźni w sile wieku, a nie rodziny z dziećmi. Matki z dziećmi to były na pokaz by głupcy naciskali by przyjmować bandziorów. Nie potrzebujemy Paryża w Warszawie, ani Lampeduzy w Polsce. Jesteśmy nielicznym państwem, gdzie można bezpiecznie wyjść po zmroku. W Moskwie i Mińsku strzelają korki od szampana po tym kłamliwym filmie. Ciekawe ile ruscy dali Agnieszce Holland dotacji na jej działalność. Agnieszka Holland to porzyteczny idiota tak jak politycy Platformy. Oni też atakowali straż graniczną i wojsko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones