A-Ha

8,4
8 ocen występów osoby
powrót do forum osoby A-Ha

Wyglądają tak, jak na początku swojej kariery i wciąż są świetni, zwłaszcza Morten ze swoim naturalnie przyciszonym głosem. Czemu nikt o nich tutaj nie wspomina? Czyżby już poszli dla użytkowników Filmwebu w zapomnienie? Mam nadzieję, że nie.

użytkownik usunięty
Shiloh

Być może nikt o nich nie wspomina, ale na pewno poszli w zapomnienie. Sam nie jestem wielkim fanem, ale kojarzę największe hity i często słucham, a jestem z młodszego pokolenia, które za bardzo nie zna takich zespołów.
Pozdrawiam. :)

użytkownik usunięty

Tutaj nikt o nich nie wspomina, bo to portal poświęcony przede wszystkim filmom, a nie wszyscy wiedzą pewnie, że ten zespół ma własną stronę na filmweb. Ale nie, nie poszli w zapomnienie. Myślę, że dzisiaj są kojarzeni przynajmniej z "Take on Me", które w ostatnich latach ponownie szturmowało listy przebojów... ale jako sampling do "Feel This Moment" Pitbulla i Christiny Aguilery. Jak byłem z bratem na "Gru, Dru i Minionkach", to w jednej ze scen słychać było charakterystyczną melodię z "Take on Me", co było spowodowane tym, że główny antagonista to maniak lat 80. Przebój ten funkcjonuje też jako jeden z wielu internetowych memów i materiał do rozmaitych przeróbek.

Jakiś czas temu oglądałem na YT filmik poświęcony historii a-ha autorstwa Todda w Cieniach. Dowiedziałem się, że przedtem byli znani tylko w kraju ojczystym, a światową popularność zdobyli po przerobieniu melodii do "Take on Me" (która pierwotnie była wykonywana inaczej niż ta najbardziej znana) oraz po zaprezentowaniu nowego teledysku z romantyczną historią i ponadczasową animacją. Następne ich piosenki też cieszyły się popularnością, zdarzyło się im też nagrać piosenkę do filmu z Jamesem Bondem.

Zainteresowanym polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=QEeWQ5dOdBg

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones