PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570954}

Zimna ryba

Tsumetai nettaigyo
6,9 1 778
ocen
6,9 10 1 1778
6,8 5
ocen krytyków
Zimna ryba
powrót do forum filmu Zimna ryba

Naprawdę dobry film

ocenił(a) film na 8

Witam Serdecznie
Szkoda, że w naszym zasięgu jest tak mało filmów azjatyckich. Kręci się tam naprawdę świetne
produkcje. Zaś do naszych kin przenika zaledwie ułamek dobry filmów z Dalekiego Wschodu. A
szkoda!. Gdyż kulturowo jesteśmy przyzwyczajeni do chamerykańskiego kina, które w chwili
obecnej się uwstecznia, jest nudne i przewidywalne. Wychodzi naprawdę mało produkcji
wartych uwagi, cała reszta to sieczka robiona dla efektów. Natomiast kino azjatyckie to
odmienna kultura. Kino to potrafi całkowicie nas zaskoczyć, na dodatek żółci braci są mistrzami
w tworzeniu klimatu...Przykładem tego jest własnie Cold Fish. Świetny thriller. Trzymający w
napięciu, mroczny, nieprzewidywalny. Sporo scen brutalnych, które mimo wszystko są w jakiś
sposób bardziej delikatne, ale za to bardziej przerażające niż te z Hostela i Piły. Podsumowując
produkcja bardzo dobra w swojej klasie. Pozycja obowiązkowa dla kinomaniaków, którzy nie
mają problemu z oglądaniem kina z Azji.

myst14

ZGADZAM SIĘ W PEŁNEJ ROZCIĄGŁOŚCI CO DO TWEJ WYPOWIEDZI JESTEM ZAGORZAŁYM FANEM KINA AZJATYCKIEGO,mam identyczne odczucia wobec tego kina moje opinie na temat takich produkcji brzmią podobnie lub identycznie.Pozdrawiam gorąco i serdecznie osobę o bliskim mi smaku,guście i sferze emocjonalnej.Daj znac jak natkniesz się na coś godnego uwagi z góry DZIĘKUJĘ.

ocenił(a) film na 10
orlando199

Ja nic innego nie oglądam, mam swoje lata, potrzebuje i oczekuję porządnie skonstruowaną fabułę a nie odmożdżacze z OBAMO-LANDU dla 10-cio latków z lizakami i popcornem w 3D.
Jedna z najlepszych produkcji japońskich, która może śmiało konkurować z kinem koreański, którego osobiście jestem miłośnikiem i mocno polecam.

ocenił(a) film na 8
myst14

Na pewno dobry, ale jak na Sono wcale nie aż tak dobry. Jak dotąd najgorszy jaki widziałem z jego filmów ;)
I w tym wypadku to raczej nie jest kwestia kina azjatyckiego, a dwóch reżyserów. Sono i Miike mają bardzo specyficzny styl, tworzą filmy trudne, brutalne, mroczne. Zupelnie inne niż te do których przyzwyczaja ameryka.

ocenił(a) film na 6
Dealric

A ktore polecasz tego rezysera?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones