PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681262}
6,5 642
oceny
6,5 10 1 642
Ziegenort
powrót do forum filmu Ziegenort

Najlepszy film Short Waves Grand Prix. Klimatyczny, tajemniczy, z pomysłową animacją. A co najlepsze dający możliwość wielu interpretacji. Opis podpowiada nam tylko, że to opowieść o dojrzewaniu. Do całej reszty musimy dojść sami. W tle pojawia się religia, pierwsze zauroczenia, słaby kontakt bohatera z ojcem. Która z tych kwestii jest kluczem do zrozumienia go? I co tak na prawdę go gnębi?
Jak dla mnie rewelacja. Twórcy należą się ogromne brawa.

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Zgodzę się z tym, że był bardzo tajemniczy i owszem - Animacja była pomysłowa. Ale nie wydaje mi się, żeby był to najlepszy film na Short Waves Grand Prix ;)

ocenił(a) film na 8
p_21

Nie widzę żadnej konkurencji, prócz poruszającego dokumentu "Nasza klątwa".

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Poruszał, poruszał... Wydaje mi się, że wygra film ze Stenką. Jednak znana twarz robi swoje.

ocenił(a) film na 8
p_21

Jeśli mam być szczery, to "Matka" ma do zaoferowania głównie aktorstwo i niewiele ponad to. Tego typu tematy przewijały się już w kilku filmach, a tutaj potraktowano je bardzo powierzchownie. Dostałem więcej twistów fabularnych, niż prawdziwych emocji. Dlatego mam nadzieję, że nie wygra :)

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Z tego co udało mi się podsłuchać wychodząc z wczorajszego seansu, to wiele ludzi głosowało na to "bo Stenka". Owszem, jest genialna aktorką, wszystkie pięknie i wspaniale, ale jak już wspomniałeś - to wszystko było.
Ja dumnie oddałam swój głos na Hosannę. Może nie jest to jakaś niesamowicie ambitna historia, ale szczerze się uśmiechnęłam w trakcie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones